Haber

Nokia 5.4’ün Tasarımı ve Bazı Özellikleri FCC’de Ortaya Çıktı

Nokia 5.4'ün Tasarımı ve Bazı Özellikleri FCC'de Ortaya Çıktı

HMD Global çatısı aşağıda zeki telefon sektöründeki faaliyetlerine aralıksız Finlandiya merkezli Nokia, yakın zamanda yeni bir akıllı telefon duyurmayı planlıyor. Nokia 5.4 olarak adlandırılması beklenen ve daha önce birçok öbür sızıntıyla karşımıza çıkan akıllı telefon, bu defa de ABD Federal İletişim Kurulu (FCC) data tabanında listelendi.

Listeleme sonrası telefonla ilgili bazı ayrıntıların yanı sıra tasarımın vahşi bir taslağı da ortaya çıktı. Buna tarafından akıllı telefon, arkadaki tarafta yuvarlak bir kamera modülü ve anında altına yerleştirilmiş parmak izi sensörüyle Nokia 3.4’ün tasarım dilini peşine düşüp takip edecek gibi görünüyor.

Nokia 5.4 FCC’de listelendi:

Nokia 5.4 FCC

FCC listelemesinde biri TA-1340 model numarasına, diğeri ise TA-1333 model numarasına sahip olan toplam iki Nokia zeki telefondan bahsediliyor. Bu noktada her iki cihazın da Nokia 5.4’ün farklı varyantları olduğu fakat ikincisinin 5 GHz Wi-Fi bağlantısına sahip olmayan daha ucuz versiyon olduğu düşünülüyor.

Tasarım noktasında ön kameranın sol üstteki köşeye delik şeklinde yerleştirildiği akıllı telefon, ekranın derhal aşağı ise ‘Nokia’ amblemini taşıyor. Bu da alt tarafta kalın bir çerçevenin yer alacağının sinyallerini veriyor. Buna ilave olarak ses açma/kapama ve zorlama düğmelerinin sağ tarafa yerleştirildiğini, daha aşağı taraftaysa USB-C çok miktar girişinin olduğunu görebiliyoruz. Ama taslak görüntülerde 3,5 mm’lik jak girişi bulunmuyor.

Nokia 5.4 FCC

Telefonda yer alması beklenen öteki özellikler arasında üçlü arka kamera kurulumu ve 4.000 mAh’lik pil bulunuyor. FCC sertifikasyonunu da geçen zeki telefonun yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Comments
To Top