Haber

Nintendo’nun Breath of the Wild temelde NPC olarak süslü Miis kullanıyor

Nintendo’nun Breath of the Wild temelde NPC olarak süslü Miis kullanıyor

Nintendo iseniz ve yakında hit olacak Legend of Zelda: Breath of the Wild için bir dizi oynanamayan karaktere (NPC) ihtiyacınız varsa, ne yaparsınız? görünürde, onları meydana getirmek için Mii oluşturma aracınızı kullanabilirsiniz. Twitter kullanıcısı ve kendini Mii uzmanı Alice (@HEYimHeroic) oyunun dünyasındaki bir takım küçük karakterlerin (esnaf, kasaba halkı vb.) Mii karakterlerine dayandığını ve Miis’in aracısız oyun – adil bir uğraş ile de olsa.

Bunun gibi tüm sistemlerde olduğu gibi, uç durumlar ve uyarılar var

Daha önce Wild of the Wild’ın NPC’lerinin bir şekilde Miis ile ilişkili olduğu (özellikle oyun dosyalarının UMiis olarak etiketlendiğinin keşfedilmesinden sonra) speküle edilmişti, oysa Alice’in keşfi, Miis’in yalnızca birkaç istisna açık havada ilk elden oyuna eşlenebileceğini ortaya koyuyor.

Doğrusu, oyun karakterleri tamamiyle Miis gibi oluşturmuyor. Image: @HEYimHeroic

Breath of the Wild’daki bu karakterler bütünüyle Miis değil, sadece resmine bakarak anlayabileceğiniz gibi. UMii dosyaları, Mii dosyalarıyla benzer özniteliklerin çoğuna sahiptir ve oyun bunları, oyunda görebileceğiniz karakterlere yorumlar. Bunun sonucu, temelde aynı özelliklere sahip olduklarından, bir Mii’yi bir UMii’ye dönüştürmenin nispeten basit olmasıdır. Bu, Mii’nizin oyunda ve oyunun sanat tarzında hayata geçmesiyle sonuçlanacaktır.

Mii’nizi Wild of the Wild’a doğrusu sokmak istiyorsanız, modifiye edilmiş bir Wii U ya da Değiştir (bu açık olsa da). Işlem, mevcut bir oyun karakterinin .bumii dosyasını Mii’nizin sahip olduğu değerlerle eşleşecek şekilde ayıklayıp düzenlemeyi ve ardından bunları oyunda ziyaret etmeyi içerir. görünen o ki Zelda Modding Discord, sistemi doğrusu incelemek istiyorsanız mantıklı derecede etkin ve Alice hipotezlerini test etmelerine asistan olduğu için kredi veriyor.

Tüm bunlar çok pozitif meslek gibi görünüyorsa veya konsolunuzda değişiklik gerçekleştirmek istemiyorsanız, Alice komite aldıklarından bahsetmiştir, ama halihazırda çok sayıda arzu almış gibi görünmektedir . Sırası Gelmişken, bunlar tam da beklendiği gibi gitti.

lütfen oyuna peter griffin eklememi istemeyi bırakın https://t.co/ZEJTWcglf5

– ben alice (@HEYimHeroic) 4 Ocak 2021

Oyunda bu şekilde yaratılmamış çoğu karakter var. Link, Zelda, Mipha gibi asıl karakterler ve az daha hikayenin büyük bir parçası olan herkes, özel 3D modeller olarak geleneksel şekilde yapılacak.

Bazı Ekstra değişikliklerle bir takım Wild of the Wild karakterlerinin temelde ağır tenli Miis olduğu gerçeği bir ders olsun: Çalışan bir sistem edinmek için daima tekerleği baştan buluş etmek zorunda değilsiniz. Nintendo’nun Mii sistemiyle yaptığı gibi halihazırda üstünde fazla çalıştığınız bir şey varsa, sistemin kullanılabileceği öteki yolları düşünün. Bu sadece iyi bir oyun tasarımı değil; bu iyi bir yaşam tavsiyesi – umarım sonuçlarınız Barbar Miis’in Nefesi dek dehşet olmaz.

Comments
To Top