Haber

Nintendo, Luigi’nin Mansion geliştiricisi Next Level Games’i satın alacak

Nintendo, Luigi'nin Mansion geliştiricisi Next Level Games'i satın alacak

Nintendo, şirketin başlıca franchise’larından bazılarında çalışan Kanadalı geliştirici Next Level Games’i satın alma planlarını duyurdu. Next Level zaten ikinci taraf bir iki taraflı, yani yalnızca Nintendo platformları için oyunlar yapıyor, oysa Nintendo, satın almanın dahili geliştirme kaynaklarını teminat altına almaya ve işbirliğini artırmaya tezgâhtar olacağını söylüyor.

Next Level Vancouver merkezlidir ve muhtemelen en iyi ikinci ve üçüncü Luigi’s Mansion oyunlarını geliştirmesiyle tanınır. Bilhassa Luigi’s Mansion 3, güzel animasyonları ve fiziği ile Switch’te yer alan teknik olarak daha gelişmiş oyunlardan biridir. Next Level tarafından geliştirilen öteki Nintendo projeleri aralarında GameCube ve Wii’deki Super Mario Strikers oyunları, 3DS için Metroid Prime: Federation Force ve Punch-Out’un Wii yeniden başlatılması !!.

İlgili

Luigi’s Mansion 3 iyice saçma sapan bir komedi

Satın almanın finansal detayları açıklanmadı, fakat Nintendo bunun 1 Mart’ta bitmesini bekliyor. Nintendo, Next Level hisselerinin yüzde 100’ünü satın alacak ve bu mali sene kazançları üzerinde sadece ufak bir etkisi olması gerektiğini söylüyor.

Comments
To Top