Haber

Nintendo bir keresinde bir Microsoft satın alma teklifi üzerine Xbox yöneticilerine odadan güldü

Nintendo bir keresinde bir Microsoft satın alma teklifi üzerine Xbox yöneticilerine odadan güldü

Microsoft’un Xbox konsolları, çağdaş oyunları oluşturan üçlü birliğin parçası olarak sektörün bir ayağı olarak kabul edilir. İlk Xbox 2001’de piyasaya sürüldü; Xbox Series X ve S geçen yıl piyasaya çıktı. Bugün Xbox bir baskı merkezidir, oysa daima böyle değildi. Bloomberg’den Dina Bass, Microsoft’un Xbox’ının yaratılması üzerine, bir idareci geri çekilmesinden çıkış gününe değin konsolun konseptini anlatan, Nintendo’da başarısız bir önerge gibi aksaklıkların en ince ayrıntısına kadar anlatıldığı sözlü bir tarih yayınladı.

Orijinal Xbox, bazılarına tarafından Midway veya Coffin Box olarak biliniyordu, çünkü Xbox teknoloji sorumlusu Seamus Blackley, “çünkü başarısız olacağından ve Microsoft’taki kariyerlerini sona erdireceğinden endişelendiler.” Microsoft, özel oyunlara kilitlenme çabasının bir parçası olarak Electronic Arts, Midway Games ve Square gibi şirketleri satın almaya çalıştı. Üçüncü taraf ilişkileri direktörü Kevin Bachus, başkan ve daha sonra Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın da ekibi Nintendo ile buluşturduğunu söylüyor. Satış konuşmaları Xbox’ın teknik güçleri etrafında dönüyordu. Planlandığı gibi gitmedi.

Bachus Bloomberg’e “Sadece güldüler,” dedi. “Bir saatin sana güldüğünü hayal et. Buluşma bu şekilde geçti. ”

Bloomberg’in hikayesi, Halo yaratıcısı Bungie için yaptığı başarılı öneri de dahil almak üzere konsolun gerçek başarılarını keşfetmeye devam ediyor. Bütün parça, özellikle adsız bir Konami yöneticisi hakkındaki anekdot için okunmaya bedel.

Nintendo’ya gelince, Nintendo America’nın başkanı Howard Lincoln yayına şirketin “diğer şirketlerle dar görüşmelerden bahsetmediğini” söyledi. Her halükarda, bu tartışmalardan hiçbir şey çıkmadı. ”

Comments
To Top