Haber

Ninja’nın Twitch’teki Eş Zamanlı İzleyici Rekoru Kırıldı: İşte Rekorun Yeni Sahibi

Ninja’nın Twitch’teki Eş Zamanlı İzleyici Rekoru Kırıldı: İşte Rekorun Yeni Sahibi

İspanyol Twitch yayıncısı TheGrefg, Fortnite: Birim 2’nin 4. sezonunun sezon sonu etkinliği olan Galactus yayını sırasında beklenmedik bir şekilde Dünyaca ünlü Twitch yayıncısı Ninja’nın “aynı zamanlı en fazla izlenen yayıncı” rekorunu kırmayı başardı.

Paylaşılan ekran görüntülerine tarafından TheGrefg, Galactus etkinliği yayını sırasında benzer anda 660.676 kişi tarafından izlendi. Ninja ise bir önceki rekoru 635 bin kişiyle 2018 yılında kırmıştı. Ninja’nın rekorunu eşsiz kılan şey ise DrDisrespect’e ait olan bir önceki rekoru yaklaşık olarak ikiye katlayarak “eş zamanlı en çok izlenen yayıncı” rekorunu kırmış olmasıydı.

TheGrefg, Fortnite Galactus etkinliği esnasında Ninja’nın rekorunu kırmayı başardı

600 bin izleyici

Fortnite’ın Galactus etkinliği, yalnızca TheGrefg’nin değil bütün Fortnite yayıncılarının izlenme sayılarında heybetli bir artışa niçin oldu. böylece TheGrefg “eş zamanlı en çok izlenen yayıncı” rekorunu kırdıktan bir zaman daha sonra Twitch sunucularında bunalım yaşandı.

TheGrefg’nin rekoru demin resmileşmiş yok fakat yayın esnasında alınan ekran görüntüleri ve klipler, yayıncının aynı anda 660 binden fazla insan kadar izlendiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor. Bu da TheGrefg’yi benzer anda azami izlenen “kişisel” yayıncı yapıyor.

tweet

Buradaki bireysel kelimesi büyük ağırlık taşıyor. Zira Esports Charts adlı Twitter hesabı kadar paylaşılan verilere kadar PlayStation’ın resmi Twitch kanalı, PlayStation 5 lansmanı esnasında aynı zamanlı olarak 1 milyon birey tarafından izlendi. Ayrıca Riot Games resmi kanalı da espor müsabakaları esnasında benzer anda 669 bin birey göre izlenmişti.

Comments
To Top