Haber

Netgear’ın yeni Nighthawk RAXE500, ilk Wi-Fi 6E yönlendiricisidir

Netgear’ın yeni Nighthawk RAXE500, ilk Wi-Fi 6E yönlendiricisidir

CES 2021’de Netgear, 6 GHz bandından bütün anlamıyla yararlanan ilk Wi-Fi 6E’ye hazır cihazını duyurdu: 599,99 dolarlık üç bantlı kablosuz yönlendirici Nighthawk RAXE500.

Bunun gibi Wi-Fi 6E kablosuz yönlendiriciler, birçok cihazın kullanabileceği 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarına hizmet etmenin yanı sıra 6 GHz bandı üzerinden yayınlama yapar. CES 2021’de piyasaya sürülen bir dizi cihaz, Wi-Fi 6E’yi destekleyecek ve sonuç olarak, yeni Nighthawk RAXE500 gibi yönlendiriciler, fazla şey gerektiren cihazlara sınırsız bant genişliği sağlayabilir. Yalnızca bu değil, 6 GHz ile bağlanan cihazlar, kalabalık 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında çalışan öteki çoğu konut cihazından (yakındaki komşular kadar kullanılanlar bile) kesintileri önleyebilir.

İlgili

Wi-Fi’nin on senelerdir en büyük yükseltmesi gelmeye başlıyor

Netgear’ın yeni üst düzey yönlendiricisi bir manta ışını gibi görünüyor, yani Nighthawk kablosuz yönlendiriciler hattı için nispeten eşdeğer. görünen o ki her şey her şey değildir – yönlendirici bir takım çok seri AXE11000 Wi-Fi sinyalleri sağlamalıdır. Netgear, bu cihazın mobil cihazlar için gigabit hızlarının ötesine geçebileceğini ve kablosuz üzerinden toplam 10.8 Gbps iş hacmine sahip olduğunu iddia ediyor.

RAXE500’ün tek 2,5 Gb bağlantısı üzerinden veya (2 Gbps’ye değin hızlar sunan) fazla bağlantı noktalı bağlantı birleştirme yöntemini seçerek düzenli bir DOCSIS 3.1 modem yoluyla çoklu gigabit hızlarını destekler. Netgear Nighthawk RAXE500 RAXE500 Wi-Fi 6E yönlendiricide bulunan temas noktalarının görünümü.

Netgear, Nighthawk M5 5G mobil Wi-Fi 6 etkili noktasının kilidi çözülmüş bir sürümü de dahil edinmek üzere CES 2021 için başka duyurular da yaptı. BEYGIR & T’ye kilitlenmiş bir varyant zaten var, ama bu, 6GHz altı 5G spektrumlarını destekleyen herhangi bir operatörün SIM kartıyla kullanılmak üzere açıldı. (Bu ve altında kayıtlı ürünler için Netgear, T-Mobile ve AT&T sertifikasına sahip olduğunu söylüyor, fakat gerçi Verizon sertifikasını almaya çalışıyor ve Şubat ayına değin almayı umuyor.)

Netgear Nighthawk M5 5G

Mobil erişim noktasının dahili pili, Netgear’ın iddialarını karşılıyorsa 13 saate değin dayanabilir ya da USB-C bağlantı noktası yoluyla fişe takılı olarak çalışabilir.

İnternet hizmeti için olağanüstü seçeneklere sahip olmayan bir yerde yaşıyorsanız bu kullanışlı olabilir.

Nighthawk M5 5G mobil Wi-Fi 6 etkili noktası, 2021’in birincil yarısında Kuzey Amerika’ya geliyor ve ABD bölgesi için herhangi bir fiyat açıklanmasa da, hemen Avrupa’da 799 avroya mal oluyor .

Netgear LM1200 ve LAX20 yönlendiricileri Soldan sağa: Netgear LM1200 modem ve Nighthawk LAX20.

Benzer bir şekilde, Netgear’ın kilidi gevşemiş ve SIM kartlar yoluyla bir mobil ağı destekleyen iki yeni ürünü daha var. Uzay.

LM1200, 4G LTE SIM’i kabul eden ve CAT4 hızlarını (150Mbps’ye kadar) destekleyen 149,99 dolarlık bir modemdir. Bu ay içinde satışa sunulacak. 4G LTE SIM kartını kabul eden bir Wi-Fi 6 kablosuz yönlendirici istiyorsanız, hemen mevcut olan 299,99 $ Nighthawk LAX20 yerinde olabilir. Kablosuz bağlantıları desteklemenin yanı sıra, kablolu bağlantılar için CAT6 hızlarına (300Mbps’ye değin) sahip LM1200’den daha hızlıdır.

Comments
To Top