Haber

Netflix’te Uzun Süre En Çok İzlenenlerde Yer Alan 365 Gün, Rotten Tomatoes’ta Eleştirmenlerden %0 Aldı

Netflix'te Uzun Süre En Çok İzlenenlerde Yer Alan 365 Gün, Rotten Tomatoes'ta Eleştirmenlerden %0 Aldı

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi, film izleme platformu olan Netflix, kullanıcılarına lüzum üçüncü tarafların yapmış olduğu gerekse kendi orijinal içerikleri olan çoğu üretim sunuyor. Ancak sunulan bu yapımların kalitesi, kullanıcılar aralarında farklı alanlara yönlendirilmiş tartışmalara da neden oluyor.

Bu tartışmaların döndüğü son filmlerden bir adam başına de Polonya yapımı 365 dni (365 Gün) filmi olmuştu. Haftalarca Netflix’te en fazla izlenen filmler listesinde bulunan yapım, elde ettiği yüksek izlenmelerin tersine ayrıca seyircilerden keza de eleştirmenlerden oldukça düşük puanlar aldı.

365 Gün filmi, Rotten Tomatoes’ta eleştirmenlerden %0 aldı

365 gün rotten tomatoes puanı

Yönetmenlik koltuğunda Barbara Bialowas ve Tomasz Mandes’in yer aldığı 365 Gün, IMDb’de 42.211 birey kadar oylandı ve ortalamada 3,3 puan alabildi. Hem IMDb’deki puan dağılımına baktığımızda filmin 4.752 kişiden 10/10 puan aldığı da görülüyor. Film, keza Metacritic’te seyircilerden 1,1 puan alırken tatmin edici sayıda eleştirmen (4) filmi puanlamadığı için Metascore’u oluşmadı.

Film, bir öteki popüler film puanlama sitesi olan Rotten Tomatoes’ta ise eleştirmenlerden %0 almayı “başardı.” Filmin seyirci puanı ise %29. Oysa Rotten Tomatoes’un bu puanlama sistemi seyircilerin kafasını karıştırabilir. Film, gerçekten Rotten Tomatoes’taki eleştirmenlerden 0/100 veya 0/10 almadı. Filmin eleştirmenlerden aldığı ortalama puan 1,9/10.

365 gün rotten tomatoes puanı detaylı

Peki, bu %0 nereden geliyor? %0, fiilen Rotten Tomatoes’un puanlama sisteminden kaynaklanıyor. Eleştirmenlerin yorumları “Taze” (Fresh) veya “Çürük” (Rotten) olarak alınıyor ve sonradan yüzdeyle hesaplanarak puanı çıkartılıyor. Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere filmi değerlendiren 15 eleştirmenin tamamı Çürük olarak değerlendirdiği için filmin yüzde puanı da %0 olarak ortaya çıkıyor. Peki, siz filmi izlemiş miydiniz? Sizin filmle ilgili düşünceleriniz neler?

Comments
To Top