Haber

Netflix’in Yeni Türk Filmi Azizler’den İlk Fragman Geldi

Netflix'in Yeni Türk Filmi Azizler'den İlk Fragman Geldi

Netflix’in son yıllarda sayıları gittikçe çoğalan Türk yapımı içeriklerine bir yenisi daha ekleniyor. Platforma son eklenecek Türk yapımı içerik Azizler adlı film olacak. Filmin kadrosunda kayda değer isimlerin yer aldığı dikkat çekiyor.

Bir diğer ses getiren Netflix yapımı Bir Başkadır‘da da imzası bulunan Berkun Oya kadar kaleme alınan filmin yönetmenliğini Durul ve Yağmur Taylan üstleniyor. Filme ait birincil fragman da yayınlandı. 

Kadrosu kayda değer isimlerle batmış

azizler netflix

Filmin kadrosuna baktığımızda Haluk Bilginer, Engin Günaydın, Fatih Artman, Binnur Kaya ve Öner Erkan gibi manâlı isimlerin yer aldığı hemen dikkat çekiyor. Filmin vizyona antre tarihi ise 8 Ocak 2021 olarak açıklandı. 

Daha önce Müthiş Asır ve Vatanım Sensin gibi büyük sükse yaratan projelerde de imzası yer alan Taylan Biraderler, bu filmle birlikte 2009 yılında gösterime giren Vavien’den bütün 11 sene daha sonra yönetmenliğe geri dönmüş olacak. 

Filmin konusu ise “Gençlik yıllarının bundan böyle sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden epeyce uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise bundan böyle sonlanması gerektiğini fark eder… Yalnız kalmaya, kendisiyle süre geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu gereksinim her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en biçare hemencecik, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ama Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Dayanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.” şeklinde açıklanıyor.

İlk fragman yayınlandı

azizler

Azizler fragmanı:

Filmin birincil fragmanında absürt espri ile kara mizahın bir araya geldiğini görüyoruz. Hikayede iki Aziz, Haluk Bilginer ve Engin Günaydın hayata öbür açılardan bakan, farklı dertleri olan ve yolları birbiriyle kesişen iki kişilik olarak göze çarpıyor.

Netflix’in son dönemde peş peşe gelen yerli yapımları arasında katılacak olan Azizler, oldukça neşeli ve hoş bir hikaye taahhüt ediyor. Filmin fragmanına altında bulunan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top