Haber

Netflix’in Tartışma Yaratacak Yeni Türk Dizisi Bir Başkadır’ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in Tartışma Yaratacak Yeni Türk Dizisi Bir Başkadır’ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in geçtiğimiz ay açıkladığı yeni orijinal Türk dizi ve filmleri aralarında en fazla beklenti oluşturan, Berkun Oya’nın yazıp yönettiği Bir Başkadır isimli dizi olmuştu. Dizi, Türkiye’nin ayrı şehirlerinden, ayrı kültürlere ve hikayelere sahip insanların nasıl bir araya geldiklerini anlatacak. Yolların kesişmesi esnasında odaklanılacak konu ise toplumsal tabuların, bireyler üzerindeki etkilerini olacak gibi görünüyor.

Dramanın yerli TV dizileri gibi değil, daha çok global bir çizgide işlendiği görünürde dizinin kadrosu da oldukça geniş. Kuzey Güney ile adını duyuran Öykü Karayel’i Meryem, Behzat Ç. ve Vatanım Sensin ile belli Fatih Artman’ı Yasin rolünde izleyeceğiz, ancak isimler bunlarla sınırlı yok.

bir başkadır öykü karayel

Netflix Bir Başkadır dizisi oyuncu kadrosu:

Hikaye Karayel [Meryem] Fatih Artman [Yasin] Funda Eryiğit [Ruhiye] Defne Kayalar [Peri] Tülin Özen Gülbin Derya Karadaş Gülan Bige Önal Hayrunnisa Settar Tanrıöğen Ali Sadi Hoca Alican Yücesoy Sinan Nesrin Cavadzade Melisa Öner Erkan Rezan Gökhan Yıkılkan Hilmi

Dizinin yapımcı koltuğunda ise Krek film adına Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen oturuyor. Berkun Oya, tıpkı Günahsız dizisinde olduğu gibi Bir Başkadır yapımında da yönetmen ve yazan olarak rol oluyor. Masum’un kalitesi düşünüldüğünde Berkun Oya’nın adı, oyuncu kadrosu, iyi bir hikaye ve Netflix birleşimi, dizi hakkında beklentileri yükseltiyor.

Netflix Bir Başkadır fragmanı:

Fragmanda aracısız radikal bir sahne bulunmuyor. Oysa Anadolu’da büyüyen, lokal kültürü benimseyip hayatını buna tarafından idame ettiren Meryem (Öykü Karayel) karakteri, görünen o ki o ki bambaşka kültür ve alışkanlıklara sahip insanlar ile tanışıyor. İşte Meryem karakterlerinin yaşayacakları, dizi yayınlandıktan daha sonra ülkede gündem yaratabilir. yine de senaryo ve diyalogların gerçekçi işlendiğini varsayarsak Bir Başkadır dizisi, doğrusu günümüzde böylece çok insanın yaşadığı modernleşme ve kültürel şoku, farklılıkları merkezine alacak gibi görünüyor.

Comments
To Top