Haber

Netflix’in ‘Holidate’i aptalca, seksi bir güzel zaman

Netflix'in 'Holidate'i aptalca, seksi bir güzel zaman

Ekim sonu Noel şenlikleri için kuşkusuz erken (büyük bir mağaza değilseniz), ama Netflix’in 2020’deki ilk tatil filmi Holidate daima yeşildir.

Yazan Tiffany Paulsen ve yönetmenliğini John Whitesell, Holidate, Emma Roberts ve marka dışı Chris Hemsworth Luke Bracey rolünde, birbirlerinin “holidates” i olmayı kabul eden iki sürekli bekar rolünde oynuyor: platonik artılar, tek başına geçirmeyi seçim etmeyeceği veya aileden gelen ilginç soruları yanıtlayarak ve Arkadaşlar. İşlerin romantik veya cinsel olmasına izin vermemeye ant ederler. Ne ters gidebilir ama?

“İnsanlar tatillerde yalnız kalmak istemiyorlar,” diyor Jackson aceleyle, “Noel’de doğruyu söylüyorsun” enerjisiyle “Gerçekte Aşk Doğrusu”. Holidate konsepti, en sevdiğimiz romantik komedi mecazımızın son taksitidir: Sahte ilişki. Biraz seviyoruz!

Tüm Netflix rom-com’ları gibi, Holidate’in de garip ve umut verici bir önermesi var, ancak onu daha yeni başarısızlıklardan ayıran şey doğrusu bunu başarması. Roberts ve Bracey’nin fantastik bir kimyası var. Keza, enerjik ve eksantrik bir yardım kadrosu ve Amerikan romantik-com’ları tarafından daha az mayınlanan hoş tempolu bir tatil rotasyonu var.

Romantik komedilerde olduğu gibi Sloane’un hayatındaki herkes sürekli bekarlığından yakınıyor.

Filmin ilk iki buçuk dakikası içinde Sloane’un annesi, kız kardeşi, erkek kardeşi, teyzesi ve yeğeni ile tanışırız, tümü de ilişki durumu hakkında bir yargıya varır ve daha sonra başka bir şey söylemeden oradan uzaklaşır (yeğeni altı yaşında ve duygusal ihtiyaçları ile fazla temas halinde).

Birkaç aks kuzeyde Jackson, üçüncü randevu olarak yeni görmeye başladığı bir Noel kabusu geçiriyor ve ebeveynleri onu bir ritüel yuletid fagositozu gibi eşleşen süveter geleneklerine dahil eden bir kızla geçiriyor. sonradan bayan sorunlarını kadın düşmanı bir arkadaşla tartışacak (Andrew Bachelor, a.k.a., King Bach), ama “Kadınlar fazla yapışkan” klişelerinden uzak duruyorlar ve bunun yerine sorunun Jackson’ın kendisi olduğunu kabul ediyorlar. Maalesef yapışkan kısım daha sonra ortaya çıkıyor, ancak Jackson Sloane ile kavga etmek zorunda kaldığında ve onu anında kapattığında.

Film keza Noel’de başlayıp tez Yılbaşı ve Sevgililer Günü’ne giriyor Aziz Patrick Günü ve Anneler Günü gibi daha az ziyaret edilen bahar tatillerine taşınmak. Dünya Günü çağrısı bile var lakin ne yazık ancak kutlama yok. Filmin öz farkındalığı gerçekte çok sevindirici, izleyicinin karakterlerin bir araya gelmeyeceklerine bir saniye bile inanmaya zorlanmak yerine karakterlerle dürüst bir şaka paylaştığımızı hissetmesine müsade veriyor.

“Posterden birlikte olacaklarını bildiğiniz vakit yıldızların bir araya gelememesinin tekrar tekrar sahte bir nedeni vardır! Oh, ‘Boo-hoo fazla kalbim kırıldı. Benden çok iyi olsan bile, ben “flört etmeye ara veriyorum.” Kimse flört etmeye ara vermiyor! ”

İkisi, Cinco de Mayo dahil tüm tatillerini birlikte geçiriyor.

İki birey Cinco de Mayo da dahil edinmek üzere tüm tatillerini birlikte geçiriyor.

Image: Steve Dietl / Netflix

Her bir cümleyi filmin Sloane’un sözleriyle nasıl olarak çelişeceği ile çözebiliriz, oysa yine de ona izin atamak daha eğlenceli “Ah, tatlım” bir gülümsemeyle onun inkarının tadını çıkar ve aşklarının ortaya çıkmasını izlerken battaniyemize daha da kıvrıl.

Ayrıca, daha artı romantik komedinin kendilerini şımartması gereken bir lüks olan çok “sik” demelerine de muavin oluyor.

Roberts ve Bracey’nin kimyası filmi taşıyor, hatta bir şekilde olmadığı son derece tartışmalı daha alçak planı bile satıyor Manish Dayal ile çıkmakla ilgileniyor (onun kaybı!). Bracey ve Chris Hemsworth arasındaki mukayese üstünkörü görünebilir – ikisi de uzun, formda, sarışın ve Avustralyalı – fakat aynı bir ses ve gözünde parıltıyla Bracey, En İyi Chris’in komedi cazibesine muhtemel olan en iyi şekilde dokunuyor . Roberts, R dereceli akıcılık ve bazı mükemmel somut komedi ile büyüyor, bilhassa Cadılar Bayramı’nda.

Frances Fisher, Sloane’un evlilik takıntılı annesi olarak bir şekilde rol alıyor ve uyumlu olarak, aklı bozuk Kristen Chenoweth’in aleyhinde heteroseksüel bir erişkin rolünde oynuyor. kız kardeşi olarak (açık açık en çok eğlenen). Bunun ötesinde, Sloane’un geniş ailesi (SNL’nin Beck Bennett’ini kullanmasa da bereketli olsa bile) başka türlü kolay bir filmi karıştırıyor. Holidate partiye ne getirdiğini biliyor, oysa fazladan donanıma ihtiyacımız değil. Saçma sapan şeyler için buradayız ve onu seviyoruz.

Holidate şu anda Netflix’te yayınlama yapıyor.

İZLEYİN: En iyi 30 jurnal bedava denemelerde neler yapılmalı

Yüklenenler% 252fvideo yükleyicileri% 252fdistribution thumb% 252fimage% 252f94900% 252f99510070 dd09 4d19 99ed 0977cf68db51.png% 252f930x520.png? imza = unlisc8ckep5vudncbpddnz6%

.Comments
To Top