Haber

Netflix’e Verdiğiniz Paranın Karşılığını Almanızı Sağlayacak 13 Tüyo

Netflix'e Verdiğiniz Paranın Karşılığını Almanızı Sağlayacak 13 Tüyo

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olan Netflix’in kullanıcı sayısı, 2020 yılı itibariyle 180 milyonu aşmış durumda. Netflix, bünyesinde onlarca kategori bulundurmakla beraber yediden yetmişe her yaştan insana da hitap ediyor.

Netflix’in kendi bünyesinde sunmuş olduğu özellikler bir yandan, tarayıcı üzerinden indirilebilen eklentilerle de Netflix’de kullanılabilecek bir sürü nitelik mevcut. Bir Twitter kullanıcısı, Netflix kullanıcılarının ödedikleri paranın karşılığını bütün alabilmek adına uygulayabileceği çoğu tüyoyu insanlarla paylaştı. Biz de bu tüyolardan yola çıkarak sizler için bir yardımsever bir liste oluşturduk. Neşelendirici okumalar dileriz. 

1. Netflixi arkadaşlarınızla birlikte izleyin: Netflix Party

netflix

Chrome tarayıcınız üzerinden eklenti olarak indirerek Netflix ile entegre edebileceğiniz Netflix Party, arkadaşlarınızla beraber benzer hesap üzerinden senkronize bir şekilde dizi ya da film izlemenize ihtimal sağlıyor. 

Netflix Party sayesinde arkadaşlarınızla aynı anda bir şeyler izlemenin yanı sıra eklentinin sunmuş olduğu sohbet odasını kullanarak izlediğiniz üretim hakkındaki yorumlarınızı ya da düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Netflix Party nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayın ve arkasında Netflix Party’i Chrome’a Ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Netflix’in kendi sitesinde izlemek istediğiniz dizi veya filme tıklayarak sağ üstte yer alan Netflix Party menüsünde Start the Party seçeneğine tıklayın.  Adım #3: Çıkan linki izlemek istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşın.

2. Netflix’te bulunmayan kategorileri kodlarıyla aratın: 

https://reelgood.com/roulette/netflix

Netflix ülkemize her ne dek onlarca kategoriyi izleyicileriyle buluştursa da, ayrıntılı bir kategori arayışına girdiğimiz süre yüzlerce film arasından istediğimiz tarzda üretim bulmak zorlaşıyor

Kolayca netflix.com/browse/genre linkinin sonuna diğer bir yazımızda vermiş olduğumuz kodları girerek daha kapsamlı bir arama gerçekleştirebilir, aradığınız tarzdaki yapımları aynı çatı altında bulabilirsiniz. 

3. Netflix’te bulunmayan kategorileri ekleyin: Enhancer for Netflix

https://reelgood.com/roulette/netflix

Eğer her seferinde bu kodları bir kenarda tutup teker teker yazmak zor geliyorsa, bedava bir şekilde indireceğiniz eklenti bir uçtan bir uca Netflix’te bulunmayan kategorileri arama çubuğuna rahatça ekleyebilirsiniz. 

Enhancer for Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Enhancer for Netflix, Crunchyroll, etc eklentisini indirin. Adım #2: Netflix’in kendi sitesini ziyaret edin ve sağ tepede bulunan eklentinin simgesine tıklayarak Netflix’i aktif edin.  Adım #3: Başlıca sayfanın yanında yer alan Simki Browse seçeneğine tıklayarak istediğiniz kategorilere erişebilirsiniz.

4. Yapımların IMDB puanlarını inceleyin

netflix

Bir dizi veya film izlemek istediğimiz zaman bize rehberlik eden kaynaklardan en önemlileri IMDB ve Rotten Tomatoes oluyor. Bu iki sitede yapımların hem izleyicilerinden ayrıca de eleştirmenlerinden almış olduğu puanları ve yorumları görerek içeriğin nitelikli olup olmadığına rahatça karar verebiliyoruz. 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Enhancer for Netflix eklentisi doğru bununla birlikte Netflix’te bulunan dizi ve filmlerin ayrıca IMDB hem de Rotten Tomatoes puanlarını görebilmek olası. Bunun için yukarıdaki adımların aynısıı

5. Altyazıları kişiselleştirin:

netflix

Netflix’te bir şeyler izlerken karşınıza meydana çıkan altyazıları kendi isteğiniz doğrultusunda kişiselleştirmeniz olası. Netflix’in bu özelliğini kullanarak altyazıların fontunu veya boyutunu değiştirebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip ederek altyazı görünümünüzü rahatça kişiselleştirebilirsiniz. 

Altyazılar nasıl kişiselleştirilir?

Adım #1: Netflix’in kendi sitesinde hesap ayarlarına gidin. Adım #2: Kullandığınız profile tıklayarak aşağıda meydana çıkan altyazı görünümü değiştir seçeneğine tıklayın. Adım #3: Karşınıza meydana çıkan menüde altyazıyı dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

6. Netflix’e altyazı filtresi ekleyin: Netflix Profanity Filter

netflix

Film veya dizilerde geçen bazı konuşmalar, özellikle evinizde ufak çocuklar varsa sakıncalı olabilir. Çocuklarınızla ya da aile büyüklerinizle bir şeyler izlerken küfür veya zorlama içerikli konuşmaların *** biçiminde sansürlemeniz olası. Bunun için tekrar Chrome üstünde yer alan bir eklentiyi indirmek ve aşağı verdiğimiz adımları takip etmek tatmin edici olacaktır. 

Netflix Profanity Filter nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Netflix profanity filter eklentisini indirin. Adım #2: Sağ üstte bulunan uzantının simgesine tıklayarak Options menüsüne girin. Adım #3: Sansürlemek istediğiniz kelimeleri şu şekilde w*aptalw* yazın. ,

7. Açılış ve bitiş jeneriklerini atlayın: Never Ending Netflix

netflix

Netflix halihazırda jeneriği atla ve bir sonraki bölümü geç seçeneklerini sunsa da eklenti indirerek bu işlemleri beklemeden gerçekleştirebilmek olası. Netflix’te bu özelliği kullanabilmek için Never Ending Netflix eklentisini indirdikten daha sonra aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip etmek tatmin edici olacaktır.

Never Ending Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Never Ending Netflix eklentisini indirin. Adım #2: Netflix’te izlemek istediğiniz filme gidin ve eklentinin simgesine tıklayarak istediğiniz özelliklerin açık olduğuna emin olun. 

8. Netflix’te ne izleyeceğinize şansınız karar versin: Rulette

netflix

Eğer siz de Netflix’e girdikten sonra saatlerce ne izleyeceğine karar veremeyip sonradan uykusu gelenlerdenseniz, seçme işini birazdan linkini vereceğimiz siteye bırakabilirsiniz.

Web sitesi, sizin belirlediğiniz kategoriye ve IMDB puanına tarafından içerikler aralarında size en uygun olanını buluyor. Buraya tıklayarak rulet sitesine gidebilirsiniz ve kendi kriterlerinizi belirledikten sonradan SPIN seçeneğine tıklayarak aramayı başlatabilirsiniz. 

9. Bakış ayarlarını kişiselleştirin: Video Adjust for Netflix

netflix

Yeniden Chrome üzerinden eklenti kullanarak, Netflix’te izlediğiniz içeriğin parlaklık ve kontrast gibi çoğu görünüm özelliklerini değiştirebilirsiniz. Bunun için altında vermiş olduğumuz adımları takip etmek tatmin edici olacaktır. 

Video Adjust for Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Video Adjust for Netflix eklentisine gidin ve Chrome’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Netflix’te izlemek istediğiniz içeriğe gidin ve sağ üstte eklentinin simgesine tıklayarak dilediğiniz görüntü ayarını yapın.

10. İçeriği benzer anda iki altyazıyla izleyin: NflxMultiSubs

netflix

Chrome’a indireceğiniz eklenti ile içeriği benzer anda iki altyazıyla izlemeniz mümkün. Bu eklenti bilhassa yabancı dilini geliştirmek isteyen insanların işine gerçekte de yarayabilir.

Eklenti, bununla birlikte Netflix’te bulunmayan bir takım altyazı dillerini de bünyesinde bulunduruyor. Kullanması gayet kolay. Eklentiyi kullanabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz tatmin edici olacaktır. 

NflxMultiSubs nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak NflxMultiSubs eklentisine gitgide artarak Chrome’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Netflix’in kendi sitesine giderek altyazı kısmından birinci ve ikinci altyazı dilini seçin.

11. Netflix’te bir şeyler izlerken aynı anda başka bir sitede gezin: NETFLIX picture-in-picture

netflix

Eğer keza kenarda Netflix’deri bir şeyler izleyeyim keza de başka sitelerde gezineyim diyorsanız, bu özellik bütün da size kadar. 

“NETFLIX picture-in-picture control button” eklentisini indirerek, bilgisayarınız üzerinden diğer işleri hallederken aynı zamanda küçük bir pencerede istediğiniz içeriği izlemeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek eklentiyi rahatça kullanabilirsiniz.

NETFLIX picture-in-picture control button nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak “NETFLIX picture-in-picture control button” eklentisine gidin ve Chrome’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: İzlemek istediğiniz içeriğe gidin ve sağ altta yer alan pencere moduna tıklayın. 

12. Netflix izleyerek yabancı dil öğrenin: Language Learning with Netflix

netflix

Bu Chrome eklentisi tanıdık olmayan dilini geliştirmek isteyen insanlara yardımcı olabilecek bir diğer eklentilerden birisi. Eklenti baştan sona izlemek istediğiniz içeriği hem orjinal dilinde keza de Türkçe olarak görebiliyorsunuz ve eklenti öğrenmek istediğiniz dile tarafından size en uygun seçenekleri sunuyor. 

Language Learning with Netflix nasıl kullanılır?

Adım #1: Buraya tıklayarak Language Learning with Netflix eklentisine gidin ve Chrome’a ekle seçeneğine tıklayın. Adım #2: Sağ tepede bulunan eklentinin simgesine tıklayın ve Netflix Katalog seçeneğine gidin. Adım #3: Bu kategoriden istediğiniz içeriği seçin ve esas dilinizi seçerek eklentiyi kullanmaya başlayın. 

13. Otomatik oynatmayı durdurun: 

netflix

Netflix’te gezinirken bir anda oynamaya başlayan fragmanlardan sıkıldıysanız bu özelliği sitenin kendi ayarlarından kapatmanız muhtemel. Otomatik oynatmayı durdurmanın yanı sıra bu menünün üzerinden bir sonraki bölüme otomatik olarak geçme özelliğini de kapatabilirsiniz.

Otomatik oynatma nasıl durdurulur?

Adım #1: Netflix’in kendi sitesinde hesap ayarlarına gidin. Adım #2: Kullandığınız profile tıklayarak yürütme ayarlarına gidin.  Adım #3: Önizlemeleri ve bir sonraki bölümü otomatik olarak oynat seçeneklerinden mavi tıkı kaldırın

Comments
To Top