Haber

Netflix, Türkiye’de 2020 Yılında En Çok İzlenen Türleri Açıkladı

Netflix, Türkiye’de 2020 Yılında En Çok İzlenen Türleri Açıkladı

Dünyanın en büyük çevrimiçi dizi ve film yayın servisi olan Netflix, Türkiye’deki 3 milyonu aşkın abonesinin 2020’de en çok nesil içerikleri izlediğini ve hangi türlerin bir önceki yıla kadar yükseliş gösterdiğini açıkladı.

Netflix tarafından yapılan açıklamalara kadar 2020 yılında Türkiye’de maksimum tercih edilen tür drama oldu. azami tercih edilen ikinci tür ise komedi ve stand-up içerikleri oldu. Komedi türündeki yapımların en fazla seçim edildiği aylar ise, pandemi tedbirlerinin en yoğun şekilde uygulandığı nisan, mayıs ve haziran ayları oldu.

Sinemada en popüler nesil olan aksiyon, Netflix Türkiye’de 3. sırada

netflix türkiye

Sinema salonlarında birçok zaman en çok izlenen film kategorisi olan aksiyon, Türkiye’deki Netflix aboneleri arasında en fazla tercih edilen 3. tür olmuş durumda. Ebeveyn kontrolleri doğru içeriklerin bambaşka yaş gruplarına tarafından filtrelenebildiği eğlenceli ve öğretici çocuk yapımları, maksimum tercih edilen dördüncü nesil olurken; nefret edilen şey ve gerilim türü beşinci sırada yer aldı.

Netflix Türkiye, maksimum seçim edilen türlerin yanı sıra izlenme oranları en fazla çoğalan türleri de açıkladı. Buna kadar reality, geçtiğimiz yıla kıyasla azami yükseliş belirten cins oldu. İzlenme oranları maksimum artan ikinci nesil ise “romantik” oldu. Listenin üçüncü sırasında Güney Kore dramaları yer alırken; dördüncü sırada inanılmaz yapımlar, beşinci sırada ise animeler yer alıyor.

Comments
To Top