Haber

Netflix, Top 50 Listesi Özelliğini Test Etmeye Başladı

Netflix, Top 50 Listesi Özelliğini Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, Birleşik Krallık’taki bir takım kullanıcılarıyla yeni bir özelliği deneme etmeye başladı. Platformun test etmeye başladığı bu nitelik, Türkiye’de de bir süredir kullanımda olan “Top 10″un kapsamını genişletiyor. Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcılar, “Top 50” listesini görmeye başlayacaklar.

Netflix’in hali hazırda kullanımda olan Top 10 listesi özelliği, kullanıcıların içerik bulmalarını kolaylaştırıyor. Bu özelliği kullanarak, Türkiye’deki en popüler içeriklere aracısız olarak ulaşabiliyorsunuz. Test edilmeye başlayan yeni özellikse en popüler 10 içerik yerine en popüler 50 içeriğe kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor. Dahası kullanıcılar, filmler veya diziler arasında seçimler yaparak, izlemek istediklerin içeriklerin tümüne kadar en popüler dizi veya filmlere de ulaşabilecekler.

Netflix’in test etmeye başladığı yeni özellik işte böyle görünüyor

Netflix Top 50 listesi özelliği

Deneme edilen bilhassa ilgili açıklamalarda yer alan bir Netflix sözcüsü, bütün kullanıcıların en popüler içeriklerden farkında olan olmalarının doğal bir adalet olduğunu söyledi. Bunu sağlayabilmek için de yılın başlarında Top 10 listesini kullanıcıların hizmetine sunmaya başladıklarını gösteren sözcü, şimdiyse bu özelliğinin kapsamını geliştirmek için çabaladıklarını söyledi. Bilhassa ilgili dahası uyarıda bulunan Netflix sözcüsü, özelliğin fakat tüm kullanıcılar için yararlı olacağını anlamaları durumunda kullanıma sunulacağını söyledi.

Nitelik şu lahza için deneme ediliyor olsa da Netflix kullanıcıları bu özelliği uzunca bir vakit bekleyebilirler. Çünkü şirket, Top 10 listesini ilk önce 2019’un ikinci çeyreğinde deneme etmeye başladı. Özelliğin kullanıma sunulması ise geride bıraktığımız şubat ayını bulmuştu. Top 50 özelliği için de süreç bu dek uzun sürer mi bilinmez oysa yine de bir süre heyecanlanmamakta avantaj var.

Comments
To Top