Haber

Netflix, TikTok Benzeri Yeni Özelliği ‘Fast Laughs’u Test Etmeye Başladı

Netflix, TikTok Benzeri Yeni Özelliği 'Fast Laughs'u Test Etmeye Başladı

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, TikTok’ta bulunan bir özelliği deneme etmeye başladı. Fast Laughs isimli bu nitelik, Netflix’teki komedi odaklı içeriklerden kesitler izlenmesini sağlıyor. Kullanıcılar, ekranı kaydırdıkları vakit tıpkı TikTok‘taki gibi içerikler aralarında geçiş yapabiliyorlar. Ayrıca izlenen içerikler izlenme listesine eklenebiliyor, paylaşılabiliyor daha pozitif içeriğin keşfedilebilmesini sağlıyor.

Aslına bakacak olursak Netflix, mobil önizlemeler isimli bir bilhassa Fast Laughs yarı bir deneyim sunuyor. İki nitelik arasındaki tek fark, mobil önizlemelerin Instagram’daki hikayeler gibi çalışırken Fast Laughs’un TikTok gibi çalışıyor olması. Test edilmekte olan nitelik bütün kullanıcılara sunulduğunda, 15 ila 45 saniye aralığındaki içerikler izlenebilecek.

Netflix’in test etmeye başladığı nitelik işte böyle görünüyor

Netflix’in yeni özelliği başlangıçta, Matt Navarra isimli sosyal ağ uzmanı tarafından ayrım edildi. sonradan bu nitelik, değişik teknoloji siteleri kadar da görüldü. Netflix göre yapılan açıklamalarda, özelliğin şu an için ABD ve İngiltere gibi pazarlarda test edildiği, ilerleyen süreçte daha artı kullanıcının bu özellikle tanışacağı belirtildi.

Netflix’in yeni özelliği, platformun sosyal medya platformu haline getirilmesini amaçlamıyor. Tersine şirket, kullanıcıların daha pozitif Netflix içeriğine ulaşmasını sağlamaya çalışıyor. Ama sosyal ağ platformlarına has özelliklerin Netflix’e getirilmesi, zaman zaman eleştirilere de yol açıyor. Platformsa çalışmalarını kendi planları doğrultusunda sürdürmeye devam edecek gibi görünüyor.

Comments
To Top