Haber

Netflix, Kirpi Sonic İçin Animasyon Dizisi Hazırlıyor

Netflix, Kirpi Sonic İçin Animasyon Dizisi Hazırlıyor

Oyun dünyasının en ikonik maskotlarından biri olan Kirpi Sonic, oyunlarda olduğu gibi çizgi film ve çizgi romanlarda da uzun bir geçmişe sahip. O Kadar ki Sonic için bugüne dek birbirinden ayrı pek çok TV şovu ve dahası canlı aksiyon sinema filmi yapıldı. Şimdiyse yeni bir Kirpi Sonic animasyon dizisi Netflix için hazırlanıyor.

Netflix, dizinin yapımını Sonic’in yapımcısı Sega, birbirinden farklı çoğu çocuk programına imza atan Wildbrain ve Ben 10, Generator Rex ve Zak Storm’un yapımcılığını üstlenen Man of Action ile birlikte ortak yürütüyor yürütüyor.

Yeni dizide çağdaş Sonic tasarımı kullanılacak:

Netflix & Sonic

Yeni Sonic dizisinde neler göreceğimiz hakkında çok fazla bilgi olmasa da Netflix’in NX Twitter’dan paylaşıp daha sonra sildiği tanıtım görüntüsü, Sonic Mania gibi oyunlarda bulunan daha tombul ve daha sert “alışılmış Sonic”in aksine çağdaş 3D Sonic tasarımının bir silüetini gösteriyor. Bu da dizide Sonic Boom spin-off oyunlarına ve TV dizisine aynı kişilik tasarımlarıyla karşılaşabileceğimiz anlamına geliyor.

Kirpi Sonic’in aynı adı içeren canlı aksiyon sinema filmi bu yılın başında sinemalarda izleyiciyle buluşmuştu. Sega ve Paramount Pictures yapımcılığında çekilen ve 14 Şubat 2020 tarihinde vizyona giren film, en yüksek açılış yapan video oyunu uyarlaması filmi olmuştu.

Yeni Sonic dizisiyle birlikte Netflix, video oyun tabanlı içeriklerine bir yenisini daha eklemiş olacak. Şirket, daha önceleri Assassin’s Creed, Splinter Cell ve Resident Evil serileri için çalışmalara başladığını duyurmuştu. Dizinin 2022 tarihinde Netflix ekranlarında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Comments
To Top