Haber

Netflix Android Uygulamasına Arka Planda Dinleme Özelliği Geliyor

Netflix Android Uygulamasına Arka Planda Dinleme Özelliği Geliyor

Geçtiğimiz ekim ayında, XDA Developers ekibi Netflix APK’sını incelemiş ve firmanın mobil uygulamaya sadece-ses özelliğini getirmeyi test ettiğini ortaya çıkarmıştı. Android Police’in haberine tarafından bu özellik, bir takım kullanıcılara spiker tarafındaki bir güncelleme olarak yansıdı.

Yeni özelliğin isminden de anlaşıldığı gibi sevdiğiniz programları dinlemeniz muhtemel oluyor. Ekrana bakamayacağınız ya da başka bir iş için kullanacağınız, bilgi paketinizin yetmemesi gibi sorunlarla karşılaştığınız durumlarda bu nitelik çok işe yarayacaktır.

Ses var, görünüm yok

netflix ses

Özelliği edinebilen eksik sayıda kullanıcı, tam ekran olarak izlediği yayınlarda ekranın üstteki kısmında “Video kapalı” düğmesini görebiliyor. Bu düğmeye basarak sadece ses modu aktifleştirildiğinde ise siyah bir ekran üzerinde teftiş düğmeleri ve parlaklık kontrol çizgisi yer alıyor. 

anlaşılan Netflix bu özelliği Ayarlar kısmına da eklemiş durumda. Ayarlar düğmesine bastığınızda çıkan menüde üç farklı seçenek yer alıyor. Bu seçenekler ise daima açık, kulaklıklar ve kapalı olarak belirlendi. 

Sadece ses özelliği fazla yeni olarak kullanıcılara sunulduğu için, dünya çapında güncellemenin yayılması biraz daha artı zaman alacaktır. Hem bu özelliği uygulamak isteyenlerin, Netflix Android uygulamasının en aktüel versiyonuna da ihtiyacı var.

Netflix ses içeriklerine tanıdık olmayan değil

netflix

Netflix, halihazırda radyo programlarına ve podcast içeriklerine de yatırım yapıyordu. Sonuçta Spotify ve Apple Music gibi uygulamalar, Netflix’in doğrudan olmasa da rekabet ettiği firmalar aralarında yer alıyordu. Haliyle işyeri bu pazarda da enerjik elde etmek istiyor.

Yeni özellik bir uçtan bir uca daha eksik bilgi harcayarak Netflix kullanabilmek muhtemel olacak. Keza yolculuklar esnasında veya çalışırken arka planda bir program kulak vermek de mümkün ülkü gelecek. Özelliğin dünyanın geri kalanına ne süre yayılacağı ise şimdi bilinmiyor. Nitelik aktif ışık halkası geldiğinde hangi yapımları dinlemek isterdiniz?

Comments
To Top