Haber

Ne kadar sevdiğinizi Ofis, görünüşe göre Peacock’ın ne planlayacağını belirleyebilir.

Ne kadar sevdiğinizi Ofis, görünüşe göre Peacock'ın ne planlayacağını belirleyebilir.

Peacock’a (“Ugh, başka bir yayın hizmeti!”) kaydolmayı düşünüyorsanız, bunun nedeni The Office’i izlemeye çalışmanızdır ve NBC bunu biliyordur.

The Ofis, Jim ve Pam’in “yapacaklar, değiller” ilişkisine yeni giren üniversite öğrencileri için sadece büyük bir mesele değil; NBCUniversal aboneleri için kocaman bir oyun. Ve hemen, yayıncının pazarlama girişimleri bu önemi yansıtıyor. Peacock’ın fiyatlandırması, sadece “bu plan size bu nesil kitaplara erişmenizi sağlayacak” çağırmak yerine, The Office’i bizzat ne kadar sevdiğinize kadar bölünmüştür.

Peacock, hizmetlerini Office’in ne kadarına bakıp pic.twitter’da izleyebileceğinize tarafından fiyatlandırıyor .com / mTHX0GYXSh

– cowabummer (@ItsRetroNemo) 5 Ocak 2021

Sadece ilk iki sezonu mu istiyorsunuz? Bedava plan fazlasıyla tatmin edici olacaktır. The Office’in her bölümünü ve daha önce hiç görünmeyen klipleri mi arıyorsunuz? Peacock Premium isteyeceksiniz. Her şeyi o katmanda, fakat tüm bu sinir bozucu reklamlar olmadan (bir saniyede bunun üzerine daha fazlası) ister misiniz? Peacock Premium Plus, aradığınız şey.

(Izah Etme: NBCUniversal’ın sahibi olan Comcast, The Verge’nin belli başlı şirketi olan Vox Media’da da yatırımcıdır.)

Her bir katmayla ilgili kafa karışıklığının ötesinde, insanlara bir The Office’i ne kadar sevdiklerine dayalı hizmet görünüyor … iyi, inanılmaz yok. Bilhassa ahali Peacock’a kaydolmaya başladığında ve düş kırıklığına uğradıklarında. Mesela: Peacock Premium Plus bütünüyle reklamsız değildir. NBCUniversal, tescil sayfasındaki bir sorumluluk reddinde, Peacock alt redditinin, tüm deneyimin reklamsız olacağına inanan kavgalı müşterilerle batmış olduğunu belirtmesine rağmen, yalnızca “az miktarda programın hala reklamları içereceğini” keşfeder. Teknoloji muhabiri ve köşe yazarı Walt Mossberg’in tweet attığı gibi, Netflix’ten Peacock’a geçiş “şovu izleme deneyimini azalttı”.

Office daha önce Netflix’te mevcuttu ve birkaç yıldır herhangi bir yayınlama hizmetinde en çok izlenen programlardan biri olarak kaldı. Peacock’ın aksine, Netflix’in kullanımı da son derece kolaydır. İnsanlar ayda sıradan 14 dolar ödüyorlar ve adeta istedikleri her cihazdan her şeye reklamsız erişiyorlar.

Peacock, “reklamsız” platformunda reklam bulunan tek yayıncı değil. Hulu’nun reklamsız planı, şirketin web sitesine kadar yayın hakları sebebiyle “sızıntı kitaplığımızdan belirtilmiş sayıda programda” reklamlar yayınlayacak. acilen, reklam içeren iki şov var: Grey’s Anatomy ve Agents of S.H.I.E.L.D. Nispeten, Peacock’ın “reklamsız” katmanındaki şovlarda ve filmlerde oynayan daha fazla reklam var gibi görünüyor. NBC’nin muhtemelen bazı şovlarda reklam görüntü konusunda benzer bir sözleşmeye yan yükümlülüğü vardır, ama biri çıkana değin hangi programda reklamın olacağını bildiren hiçbir dikkat simgesi veya işareti yoktur.

“Ücretli müşterilerin kendilerini böylece hissetmelerini temin etmek fena onlara laf verdiğinizi alamıyorum ”

Sektör için geçiş dönemindeyiz. Akıntı için hiçbir süre daha fazlası olmadı, ama bununla birlikte her zamankinden daha da parçalanmış durumda (en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde), çünkü her holding, gelişen bir pazarda yerini bulmaya çalışıyor. Vaktiyle her şey Netflix veya Hulu’daydı. Hemen, her şey bir yerde, ama en sevdikleri şovun veya filmin tamamiyle nerede olduğunu ve aylık harcamalarına 10 dolarlık abonelik eklemeye aslında değip değmeyeceğini anlamak müşterilere kaldı. Diğer bir deyişle: The Office ya da Friends gerçekten Peacock ya da HBO Max aboneliği almaya layık mi? Bu, kişisel müşterilerin karar vermesi gereken bir şeydir.

Office’in tamamına şu anda iTunes’da 70 ABD doları karşılığında ulaşılabildiğini unutmamak önemlidir. The Office’i izlemek için yalnızca Peacock’a kaydoluyorsanız, daha iyi yollar var.

Comments
To Top