Haber

NASA, Karlı Kaplı Himalayalar’ın Uzaydan Çekilmiş Muhteşem Bir Fotoğrafını Paylaştı

NASA, Karlı Kaplı Himalayalar'ın Uzaydan Çekilmiş Muhteşem Bir Fotoğrafını Paylaştı

NASA, çarpıcı ve çekici fotoğraflar paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz aylarında NASA astronotu Bob Behnken, Milletlerarası Uzay İstasyonunda (ISS) çekmiş olduğu çekici bir şimşek videosunu, Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı. ISS’ten gelen görüntülerin arasına, güzel bir resim daha eklendi. 

NASA astronotları, Himalaya Dağlarının etkileyici manzarasını, Uzay İstasyonundan fotoğrafladılar. Fotoğrafta iyice karla buruşuk olan Himalayaların aşağı uzanan büyük kasaba ışıkları, epeyce ilginç ve bir pek da hayranlık uyandırıcı bir bakış ortaya çıkarıyor. 

NASA tarafından paylaşılan Himalaya fotoğrafı

Uzaydan Himalaya Dağları

Uzun pozlama tekniğiyle çekilmiş olan karla çizgili Himalaya Dağlarının fotoğrafı, Instagram’da 1 milyonu aşkın beğeni aldı. NASA, Instagram üzerinden paylaştığı gönderinin altına; “ISS’te görev yapan astronotlarımızdan biri, Himalayaların bu muhteşem görüntüsünü fotoğraflamış. Dünyanın en büyük sıradağları olan Himalayalar, Hint ve Avrasya plakaları arasında gerçekleşen 50 milyonluk takvim bir çarpışmanın sonucu. Himalaya Dağlarının güneyinde; Hindistan’ın kuzeyi ve Pakistan’ın tarımıyla varlıklı arazileri dururken, kuzeyinde ise dünyanın çatısı olarak bilinen Tibet Platosu yatıyor. Güneş radyasyonuna karşısında oluşan turuncu hava parıltısının aşağı, Yeni Delhi, Hindistan ve Lahor’un büyük kasaba ışıkları, gözle görülebiliyor.”

Comments
To Top