Haber

Murat Pak, Kripto Para Sanatıyla Dünyada 1 Milyon Doları Aşkın Para Kazanan İlk Kişi Oldu

Murat Pak, Kripto Para Sanatıyla Dünyada 1 Milyon Doları Aşkın Para Kazanan İlk Kişi Oldu

Son yılların en çok tartışılan yatırım araçlarından bir her birine olan kripto paralar, bir Türk sanatçıyı adeta zengin etti. Murat Pak isimli kripto para sanatçısı, yaptığı eserleri satışa sunarak 1 milyon dolardan artı para kazandı. Tahlil platformu olarak tanıdık CryptoArt.io’nun açıkladığı verilere kadar Türk artist, kazandığı parayla dünyada bir prensip imza attı.

Kripto para sanatçılığı, 2010’lu yılların ortalarına dürüst hayatımıza giren bir ifade. Sanatçılar, kimi süre yaptıkları çizimler kimi zamansa ürettikleri el işi ürünlerle, kripto paralarla ilgili eserler oluşturuyorlar. İşte Murat Temiz isimli vatandaş da bunlardan bir tanesiydi. CryptoArt.io kadar yapılan açıklamalarda, Temiz’ın bugüne değin 268 şaheser sattığı ifade ediliyor. 

Murat Pak, kripto para sanatlarını satarak 1 milyon doları aşkın para kazanan ilk isim oldu

Murat Pak

Konuyla ilgili açıklamalarda yer alan Pak, elde ettiği galibiyet için minnettar olduğunu, fazla çalıştığını, çalışmaya da devam ettiğini söylüyor. Kimi zaman kendi kontrolü dışındaki şeylerin daha önemli olabileceğini açıklayan artist, kripto para sanatının da bunlardan bir adam başına olduğunu ifade ediyor.

Kripto para sanatını günümüzde fazla duymuyor olabiliriz. Oysa bu sektör, her geçen gün biraz daha artı genişliyor. Sanatçılar, eserlerini de kripto parayla ilgili eserlerin satıldığı platformlarda sergiliyorlar. Haliyle kazanılan paralar da kripto para oluyor. Mesela Murat Pak, 268 adet sanat eserini bütün 1.881 ethereum karşılığında sattı. Kripto para sanatçılarını, önümüzdeki yıllarda daha fazla konuşacağız gibi görünüyor.

Comments
To Top