Dizi & Film

Mucize Doktor 37. Bölüm Fragmanı

Mucize Doktor 37. Bölüm Fragmanı

Güney Kore dizilerini uyarlamasıyla bilinen MF Yapım’ın FOX TV için yaptığı Mucize Hekim, bir tıbbi drama dizisidir. Mucize Hekim dizisi Güney Kore’de yayınlanan Good Doctor dizisinden uyarlanmıştır. Good Doctor dizisi 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. Adı ülke sınırlarını aşmış ve The Good Doctor adıyla 2017 yılında ABD’de uyarlanmıştır. Böylece Good Doctor dizisi Mucize Doktor adıyla Türkiye’de baştan uyarlanmış oldu. Yusuf Pirhasan’ın yönetmenlik yaptığı Mucize Doktor dizisinin senaryosunu Pınar Bulut ve Övünç Koralp kaleme alıyor. Taner Ölmez, Mucize Hekim dizisinde başrol olarak yer alıyor. Bu isme Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Murat Aygün, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hazal Köseoğlu, Korhan Herduran ve Adin Külçe eşlik ediyor.

Mucize Hekim dizisi konusu

Mucize Doktor dizisi büyük zorluklarla uğraş eden bir doktorun hikayesini konu alıyor. Epeyce başarılı genç bir hekim olan Ali’nin büyük bir sırrı vardır. Bu sırrı kimselere, en yakın dostlarından bile saklamaktadır. Bu büyük sırrı ise şudur. Ali gerçekte Otizm ve Savant Sendromuna sahiptir. Savant Sendromuna sahip kişilerin genel zekası düşüktür ancak buna karşın bazı alanlarda başarılı, yetkin ve data sahibi oldukları görülmektedir. Ali’nin bu alanı da doktorluktur. İnsanlarla iletişime geçmekte büyük zorluklar yaşayan Ali, özel durumunu hastanedeki meslek arkadaşlarından ve hocalarından gizlemek için uğraş vermektedir. 

Mucize Hekim dizisi karakterleri

Ali (Taner Ölmez): Otizm ve Savant Sendromuna sahip genç bir doktordur. Ufak bir büyük kasaba gelişen Ali, Tıp Fakültesini kazanmış ve okulundan başarıyla mezun olmasının ardından doktorluğa yeni adım atmıştır. Özel durumu nedeniyle genel zekası düşüktür ama tıp alanında epeyce yüksek düzeyde bir donanıma sahiptir. İnsanlarla konuşmak, iletişim kurmak onun için pek de basit değildir. Özel durumu yetmezmiş gibi diğer taraftan tüm bunları hocalarından ve iş arkadaşlarından gizli tutmak için uğraş sarf etmektedir. Öyle oysa en yakın dostlarının bile bundan haberi yoktur. Durumunu gizlemek için kendine has bir yöntemi vardır. Dinç bir hafızası vardır, gördüğü bir şeyi basit basit unutmaz.

Mucize Hekim 37. Bölüm Özeti

Mucize Hekim , yeni bölümü ile 12 Kasım Perşembe 2020 tarihinde Fox Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan bölümü, tekrar birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.Comments
To Top