Haber

MSI’ın Çin’deki Üretim Tesisinde Yangın Çıktı (Video)

MSI'ın Çin'deki Üretim Tesisinde Yangın Çıktı (Video)

Kısa bir süre önce Reddit’te, “rivayet” kategorisinde paylaşılan bir videoya tarafından dünyanın en büyük ekipman üreticilerinden olan Micro-Star International ya da daha fazla bilinen adıyla MSI’ın Çin’de bulunan bir imal tesisinde yangın çıkmış durumda.

Laf konusu videonun paylaşıldığı gönderide “Çin’deki MSI genel merkezi alevler içinde” ifadelerinin kullanılması, video ile ilgili kararsızlık uyandırdı. Zira MSI, Tayvan merkezli bir teknoloji şirketi olduğundan genel merkezi de Tayvan’da bulunuyor.

msi

aynı zamanda; MSI’ın fiilen de Çin’de bir imal tesisi bulunuyor ve 2003 yılında açılışı gerçekleştirilen bu tesiste 2 adet fabrika, bir adet de Ar-Ge merkezi bulunuyor ve tesis, MSI için büyük ağırlık taşıyor. böylece MSI’ın Çin’deki tesisinin fiilen de alevler içinde kalmış olması, şirketin yakın geleceği için büyük sorunlar doğurabilir.

Henüz yangında herhangi bir kişinin yaralanıp yaralanmadığı veya can kaybı yaşanıp yaşanmadığı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Hem tedariği konusunda zaten sıkıntılar yaşanan RTX 3080 üretiminin laf konusu yangından etkilenip etkilenmeyeceği de bilinmiyor.

MSI’ın Çin’deki üretim tesisinin az önce nedeni meçhul şekilde alevler içinde kaldığının açıklama edilmesi üstüne bazı Reddit kullanıcıları, MSI CEO’sunun geçtiğimiz temmuz ayında ‘şüphe uyandıran şekilde’ 7. kattan düşerek hayatını kaybettiğini hatırlatarak MSI’da ‘esrarengiz bir şeyler’ yaşandığını ifade ettiler.

MSI’ın Çin’deki imal tesisinden olduğu bahis edilen video

Comments
To Top