Haber

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

NVIDIA’nın iş ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 ekran kartı ailesine yeni bir üye daha ekledi. GeForce RTX 3070 Twin Fan adı bahşedilen özelleştirilmiş model, yerinde fiyatıyla ön plana çıkıyor.

Şirket, biri fabrika çıkışlı 1740 MHz sürat aşırtmalı, diğeri NVIDIA referans özelliklerine sahip toplamda 2 adet Twin Fan grafik kartı tanıttı. Kartların her ikisi de 8 pin + 6 pin şiddet konektörlü özel PCB’ye sahipken, ekran yapılandırması ise standart (3x DP + 1x HDMI).

GeForce RTX 3070 Twin Fan özellikleri:

GeForce RTX 3070 Twin Fan

2. tür RTX mimarisi olan Ampere üstüne kurulu olan GeForce RTX 3070 Twin Fan, 1500 MHz’lik temel frekans değerine sahip. Sürat aşırtmayla 1740 MHz’e değin meydana çıkan kart, bellek tarafında 8 GB GDDR6 hafıza kullanıyor ve hafıza hızı 14 Gbps.

Tasarım tarafına geçtiğimizdeyse GeForce RTX 3070 Twin Fan, adından da anlaşılacağı üzere çift fan yapısıyla bizleri karşılıyor. Bu noktada ikili fan sistemi, ısıyı daha bereketli bir şekilde dağıtırken 6 mm kalınlığındaki bakır borular ise ısı transferini en üstteki düzeye çıkararak daha iyi soğutma sağlıyor.

Kart, dünyanın en çok kullanılan grafik kartı sürat aşırtma yazılımı MSI Afterburner’ı da destekliyor. Bu yazılım aracılığıyla kullanıcılar, manâlı sistem değerlerini reel zamanlı olarak izleyebiliyor ve grafik kartını denetleme edebiliyor.

Kartın özelliklerini duyuran Tayvanlı üretici, fiyat bilgisini henüz paylaşmadı. Konuyla ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Yaşanacak gelişmelerden farkında olan edinmek için takipte kalın.

Comments
To Top