Haber

Mount & Blade II: Bannerlord’a Türkçe Dublaj Getiren Mod Yayınlandı İndir

Mount & Blade II: Bannerlord’a Türkçe Dublaj Getiren Mod Yayınlandı İndir

Türkiye’yi, video oyun sektöründe temsil eden isimlerden bir her birine hiç kuşkusuz TaleWorlds. Merkezi Ankara’da yer alan şirket, 2008 yılında Mount & Blade isimli bir oyun duyurmuş, milyonlarca oyunseveri kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Şirket, birkaç ay önceyse Mount & Blade II: Bannerlord’la oyuncuların karşısına çıktı. Bu oyun da minimum ilki dek beğenildi. Şimdiyse bir hayran, Mount & Blade II: Bannerlord için Türkçe dublaj modu yayınladı.

Mount & Blade II: Bannerlord, Türkçe arayüz ve altyazılara sahip olan bir oyun. Fakat oyundaki bütün seslendirmeler, bugüne kadar yalnızca İngilizceydi. “Onur Ali Şahin” isimli bir oyunseverse hazırladığı bir mod ile, bu durumun değişmesini sağladı. Proje henüz başlangıç aşamasında olsa da böylece fazla Mount & Blade II: Bannerlord oyuncusu, bu modu memnuniyetle karşılayacak gibi görünüyor.

Bu mod doğru belli başlı kişilik ve bir takım askeri birlikler, Türkçe konuşmaya başlıyor

Mount & Blade II: Bannerlord

Şahin, hazırladığı oyun moduyla ilgili yaptığı yaptığı açıklamalarda, bu modun sadece “male voice 1” seslendirme ayarında kullanılabilir olduğunu açıklama ediyor. Modun yüklenmesiyle birlikte başlıca karakter ve bir takım askeri birliklerin seslerinin Türkçe olduğunu söyleyen Şahin, şu ana kadar 295 adet ses dosyasının değiştirildiğini, ilerleyen süreçte sayının artabileceğinin sinyallerini verdi. Şahin’e bu proje kapsamında, iki ses sanatçısı eşlik etti.

Mount & Blade II: Bannerlord için hazırlanan Türkçe dublaj modunu deneyimleyen o kadar fazla oyunsever, modu genelde beğendiklerini söylüyor. Keza bir takım oyuncular da bu modda bir hata olduğunu belirtiyorlar. Fakat Şahin bu sorunun haberdar ve düzeltmek için çözüm arayışlarına devam ediyor. Peki Mount & Blade II: Bannerlord’un Türkçe dublaj modunu nasıl yükleyeceksiniz?

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord’un Türkçe dublaj modunu üstüne atmak için yapmanız gerekenler

Burada bulunan bağlantıyı kullanarak modu yüklemek için zorunlu olan dosyaları indirin. İndirdiğiniz .rar uzantılı yapının içindeki dosyaları, oyunu yüklediğiniz klasör içinde yer alan “Sound/PC” yoluna kopyalayın. Artık bu oyunu Türkçe dublajlı haliyle oynayabilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord ile demin tanışmadıysanız, burada yer alan bağlantıyı kullanarak oyunun Steam sayfasına erişebilirsiniz.

Comments
To Top