Haber

Monster Hunter Rise, Dünya’nın güçlü bir Switch halefi gibi görünüyor

Monster Hunter Rise, Dünya'nın güçlü bir Switch halefi gibi görünüyor

Monster Hunter World, Capcom’un tarihteki en fazla satan oyunlarından biri haline gelerek ve fazla daha fazla insanı yalnızca Japonya’da doğrusu popüler olan bir diziyle tanıştırarak büyük bir başarı elde ederken, bunun bir bedeli vardı. Çağdaş konsol donanımına geçiş, Monster Hunter’ın her zamankinden daha iyi görünmesi ve oynaması anlamına geliyordu, ama aynı zamanda serinin taşınabilir köklerini geride bırakmak anlamına geliyordu.

Japonya’da bile Monster Hunter, sadece PSP’ye geldiğinde, canavarları birlikte öldürmek için bizzat toplanan insanlarla sahiden başarılı oldu. Uzun süren dövüş sistemi göz önüne alındığında o kadar görünmeyebilir, ancak Monster Hunter çok iyi bir portatif oyun. Podcast’leri dinlerken hızlı bir şekilde işe gidip gelirken basit bir şeyler yapabilir, ardındaki arkadaşlarınızla birlikteyken büyük zorlukların üstesinden gelebilir veya dikkatinizi yüksek dereceli bir çevrimiçi göreve verebilirsiniz.

Öyleyse mecburi bir “Switch on-the-Switch” yanıtını tetikliyor, işte Monster Hunter Rise. Bu, World’ü daha erişilebilir kılan şeylerin çoğunu alan ancak onu daha da esnek donanımlara yerleştiren serinin yepyeni bir girişi. Ve çok yakında, bugün bir noktada Nintendo’nun eShop’ta yayına girmesi gereken bir demoyu kendiniz inceleyebilirsiniz.

İlgili

Monster Hunter World büyük şansın dönmesi yapıyor ama serinin ruhu

Capcom bana demonun erken bir versiyonunu sağladı ve şimdiye kadar epeyce etkilendim. Demo, oyunun kapsamını veya ilerlemesini çakmak için neredeyse yeterli olmayan iki tahsis ve birkaç eğitim aşaması içeriyor, fakat temel bilgiler çok sağlam görünüyor.

Aklımdaki en büyük soru PS4 ve Xbox One ile karşılaştırıldığında Switch’in teçhizat sınırlamaları göz önüne alındığında, Rise’ın ne dek teknik bir uzlaşmanın Dünya üstünde olacağıydı. Elbette, Rise’ın bir 3DS oyununun Switch versiyonu olan World ve Generations Ultimate aralarında bir yere düşmesini bekliyordum. Demodan gördüğüm kadarıyla görseller Dünya’ya fazla daha yakınken düzey karmaşıklığı daha fazla eski oyunlara benziyor.

Rise, karakterler ve canavarlarla Dünya’nın kullanıcı arayüzünü ve sanat yönetmenliğini toptan kaldırıyor En azından Switch Lite’ımın ekranında kalite açısından akılcı ölçüde karşılaştırılabilir görünüyor. Çözünürlük net ve kare hızı yeterince iyi duruyor. Ancak demodaki etraf, Generations Ultimate’den çok daha iyi görünse de, dünyadaki her şeyden fazla daha basit ve görsel olarak daha az etkileyici. Numaralı daha alçak alanlar arasında yükleme ekranları da yoktur, bu da Monster Hunter serisindeki Dünya öncesi girişlerde büyük bir yükseltme sağlar.

Çıkışı öncesinde Monster Hunter Rise’ı incelemeyi dört gözle bekliyorum. 26 Mart’ta çünkü erken işaretler umut verici. Switch, Monster Hunter için çoğu yönden ideal bir platformdur ve Capcom, Rise’ı tehlikeye atılmış bir temas noktası yerine kendi başına birinci sınıf bir oyun haline getirme konusunda her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Yeni bir avuç içi Canavar Avcısı bekleyenler için haberler iyi görünüyor.

Comments
To Top