Haber

Mint, abonelikleri izlemek ve işlemleri yönetmek için yeni özellikler alıyor

Mint, abonelikleri izlemek ve işlemleri yönetmek için yeni özellikler alıyor

Intuit’in bedava kişisel finans uygulaması Mint bugün bir güncelleme alıyor ve paranızın nerede harcandığını bildirmek için abonelik takibi ve yeni “analizler” gibi daha artı otomatik özellik ekliyor. Mint’in yeni özellikleri, onu yıllar içinde yerleşik bütçe izleme özellikleri ve öteki hizmetlerle derhal peşinden koşan bankalar ve Google gibi şirketlerin rekabetiyle daha uyumlu hale getirebilir.

Mint’in başlıca işlevi işlemleri türe tarafından otomatik olarak sıralayarak harcamaları izleme. Mint, bir çek ya da tasarruf hesabını bağlayarak, bakkaliye, elektronik veya gaz gibi kategorilerde ne dek harcandığını bakmak için satın alımları taramaya başlayabilir. Oradan, her kategori için bir limit belirleyerek bir bütçe oluşturabilirsiniz ve Mint, ne süre aştığınızı veya o ay için ne dek harcayacağınızı görebilir. Mint’in otomatik kategorizasyonu mükemmel değildir, fakat her işlemi manuel olarak etiketlemeye kıyasla zamandan tasarruf sağlar.

iPhone için güncellenmiş Mint uygulaması. Image: Intuit

Bugünün güncellemesindeki (iOS uygulaması için birincil gelen) yeni özellikler, Mint’in web sürümünün öğelerini mobil ortama taşıyor. Güncellenen Mint uygulamasında, kullanıcılar işlemler için etiketleri toplu olarak düzenleyebilecek ve önceki yıla kıyasla aylık harcamaları görüntüleyebilecek. Mint hem abonelikleri otomatik olarak izleme ve fiyatlar yükseldiğinde kullanıcıları bilgilendirme yeteneği kazanıyor. Intuit, bu yılın ücret iadesini peşine düşüp takip ederek TurboTax’ı Mint ile entegre etmeye de başlıyor. Intuit, Fast Company’nin raporuna kadar, Mint bilgilerinin gelecekte bir noktada TurboTax’a geri aktarılmasına izin vermeyi umuyor. Bu da yazılımın ödenti işlemlerini azıcık daha kolaylaştırıyor.

Bu şansın dönmesi küçük görünebilir, oysa Digit gibi öteki bireysel finans uygulamalarının özellikleri, Simple gibi çevrimiçi bankalar ve Chase veya Wells Fargo gibi daha büyük kurumların teklifleri, Mint’i alakalı tutmanın büyük bir parçasıdır. Finans ve bankacılık dünyasının dışından da rekabet gelmeye başladı. Google’ın kısa vakit önce yenilenen Google Pay sürümü, uygulamanın başlangıçta sunduğu eşler arası ödemeleri ve kart cüzdanını harcamaları izlemek için Nane sanki bir dizi özellikle birleştiriyor. giderken Apple, Apple Wallet uygulamasında Apple Card sahipleri için harcama takibi sunuyor.

Mint güncellemesi bugün iPhone’ları vurmalı ve Android sürümü “takriben bir ay” içinde çıkacak. Bütçe oluşturmaya yönelik öteki sağlam uygulamaları merak ediyorsanız, The Verge’in en sevdiği seçimlerden bazılarına buradan göz atabilirsiniz.

Comments
To Top