Haber

Mini LED sayesinde Samsung 2021 TV’ler önemli ölçüde daha iyi görüntüye sahip

Mini LED sayesinde Samsung 2021 TV'ler önemli ölçüde daha iyi görüntüye sahip

Samsung bugün, 2021 8K ve 4K HDR TV’lerin üstteki katmanını duyuruyor. Ve kendisinden önceki TCL ve LG gibi, şirket de önceki tam sıralı yerel karartma sistemlerinden daha iyi kontrast ve daha yüksek gösterme kalitesi için Küçük LED teknolojisini kullanan daha alıngan bir arka aydınlatma sistemine geçiyor – ve Samsung’un birinci derslik QLED LCD TV’leri zaten etkileyiciydi.

En son Ufak LED gelişmeleri “Neo QLED” olarak markalanmaktadır ve 2021 programında birkaç öbür katmanda bulunacaktır. İki adet 8K modeli vardır: QN900A (çeper zorlama orada çerçeveli geçen yılın en üstteki seviye 8K QLED’inin halefi) ve QN800A. Buradan, üç dizi 4K TV Mini LED alacak: QN95A, QN90A ve QN85A.

Ufak LED, Samsung’un daha fazla LED’i Parlaklık için “daha hassas şekilde kontrol edilen” birinci sınıf TV’leri.

(Anekdot: Bu hikayedeki tüm fotoğraflar, New York’ta Samsung kadar düzenlenen özel bir brifingde çekildi. Katı sosyal mesafe ve temizleme önlemleri alındı ​​ve sitedeki cümbür cemaat tarafından maskeler takıldı.)

< Samsung, bu TV'lerdeki LED'lerin, ekranda olup bitenlere göre yanan ve sönen birkaç düzine "bölgeye" sahip olduğunuz geleneksel bütün dizi arkadan aydınlatmalı setlerden 40 kat daha ufak olduğunu söylüyor.

LG yakında çıkacak olan Küçük LED’li LCD TV’leri için bazı rakamlar – “az kalsın 30.000’e kadar ufak LED” ve “2.500’e değin karartma bölgesi” – açıklasa da, Samsung kesin rakam konusunda böylece ilerici değil Elde ettiği LED’ler ve karartma bölgeleri. Geçmiş yıllara benzer şekilde, bu TV’ler kuantum noktalı genişletilmiş renk aralığını korur; sonuçta QLED’deki Q’nun anlamı budur.

Samsung’un en son TV’lerinde en kayda değer ayarlara erişim için yeni bir” Oyun Çubuğu “var yeni nesil konsollar.

Samsung’un 2021 QLED TV’leri, yakın zamanda bir Xbox Series X / S veya PlayStation 5 satın alan oyuncular için hayatı kolaylaştırmayı da hedefliyor. Yenileme hızı, en tepe oranı gibi ayarlara seri erişim karşılayan yeni bir “oyun çubuğu” var. üzerinde. Beklediğiniz tüm HDMI 2.1 işlevleri (120 Hz’de 4K, sıvı onarım hızı, otomatik düşük gecikme modu ve eARC) destekleniyor, ama dizinin en aşağıda bazı özelliklerden vazgeçeceksiniz. Ve Samsung, oyun monitörlerinin ultra geniş 21: 9 ve 32: 9 oranlarını TV ekranına getiriyor, bu nedenle olan biteni daha detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz.

Ses kalitesine gelince, bir odanın akustiğini incelemek ve en iyi ses ayarlarını otomatik olarak göstermek için bu TV’lerde oturmuş bir mikrofon kullanan yeni bir” SpaceFit Ses “özelliği var.

Bu en yeni TV’ler, sizi etkileşimli bir fitness dersinde izleyen yeni bir “Zeki Eğitmen” özelliği için bir video kamera ile eşleştirilebilir. İşte Samsung bu konuda şunları söylüyor:

Smart Trainer, sol ekranda bir AI eğitmeni ve sağ ekranda kendi resminizi görüntüleyerek duruşunuzu yoklama etmenize, tekrarlarınızı saymanıza, ve nasıl yaptığınızla ilgili gerçek zamanlı geri bildirim alın – tıpatıp yüz yüze egzersiz dersindeymişsiniz gibi. AI eğitmeni, alıştırma türünden yoğunluğa değin nasıl çalışma yapmayı sevdiğinizi bile hatırlar. Son olarak, fitness yolculuğunuzu takip edebilmeniz için yakılan kalorileriniz ve diğer ölçümlerle ilgili geri bildirim alacaksınız. Hem, belirli Samsung Smart TV’leri, Galaxy telefonlarını ve Galaxy saatlerini birbirine bağlayan yeni bir otomatik senkronizasyon özelliğiyle, telefonunuzda bir antrenman seçebilir ve bunu TV’nize aktarabilirken, saatiniz bir düğmeye dokunmadan ilerlemenizi otomatik olarak izler.

Samsung’un Apple Fitness Plus, Peloton ve diğer hizmetlere karşı oynamaya çalıştığı başlıkları görmek fazla açık.

Tüm yeni TV’ler için fiyatlandırma Birkaç ay içinde piyasaya çıkmaya başladıklarında duyurulacak, oysa şimdi Samsung’un mağazasındaki 2019 serisi TV’lerle epeyce karşılaştırılabilir.

Daha da çerçeveye benzeyen The Frame

Samsung’un CES için güncellenen” yaşam biçimi “TV’lerinden yalnızca biri The Frame.

Samsung keza “ince, nötr ve minimalistten büyük, süslü ve yiğitçe her zamankinden daha artı çerçeve seçeneği var” diyor. Frame’in çerçevesi, bir takım durumlarda şirkete tarafından “The Frame’i kelimenin tam anlamıyla çerçeveleyebilirsiniz” şekilde istikrarsız. TV’nin kendisine gelince, önceki gibi aynı QLED 4K HDR resmini elde edersiniz.

Daha fazla boyutta MicroLED

< Geçen ay Samsung, daha önce şirketin modüler (ve sadece zenginler için) ekranında bulunan yeni cins MicroLED teknolojisini kullanan 110 inç büyük bir TV üreteceğini duyurdu. Duvar. Şu Anda, şirket 99 inç ve 88 inç modellerin 110 inçlik modellere katılacağını ve MicroLED'i öncelikle "geleneksel TV form faktörüne" getireceğini söylüyor.

Profesyonel montaj gerektirmek yerine, bunları kutudan çıkarır ve diğer herhangi bir TV gibi monte edersiniz. MicroLED’in OLED yarı faydalarının yanı sıra – her piksel için kendi kendine yayan LED’ler ve arka ışık gerektirmez – Samsung, Multi View özelliğinin bu setlerin herhangi birinde aynı anda dört içerik kaynağını izlemenizi sağladığını söylüyor.

Yani Neo QLED TV’ler, 2021’de tüketicilerin büyük çoğunluğunun izleyeceği şey.

Fotoğraflar, Chris Welch / The Verge

.

Comments
To Top