Haber

Mini, Çok Amaçlı Elektrikli Otomobil Konsepti Vision Urbanaut’u Tanıttı

Mini, Çok Amaçlı Elektrikli Otomobil Konsepti Vision Urbanaut'u Tanıttı

Dünyanın en dev araba şirketleri zaman zaman kendi tasarladıkları konsept modelleri veya fikirleri yayınlayarak gelecekte otomobillerin nasıl gözükebileceğini gösterebiliyorlar. Bu şirketler arasına katılan son isim de Birleşmiş Krallık merkezli araba üreticisi Mini oldu.

Mini, gelecekte mobilitenin nasıl everilebileceğini gösteren yeni bir konsept otomobilini gösterdi. Ama bu konsept bugüne kadar gördüğümüz Mini modellerine ya da herhangi bir arabaya benzemiyordu. Vision Urbanaut ismi verilen dijital konsept, şirketin gelecekte otomobillerinde sunacağı bir takım şeylere ev sahipliği yapıyor olabilir.

Küçük’nin konsept otomobili: Vision Urbanaut:

mini vision urbanaut

Ufak’nin dijital konsept olarak yayınladığı Vision Urbanaut, tek hacimli kabine sahip. Bu kabin keza konforlu bir bölge hem de yolculukta olmasanız bile bir hayat alanı sunuyor. Hem aracın iç kısmındaki yaşam alanı, şirketin açıklamasına kadar yalnızca birkaç adımla değiştirilebiliyor.

Araç gezi modundayken kabin 2 döndürülebilir koltuğa sahip dört koltuklu bir yapıya geçiyor. başkaca araçta üç ayrı özel mod bulunuyor. ‘Mini moments’ (Ufak anlar) adı altında yer alan bu modlar, ‘Chill‘, ‘Wanderlust‘ ve ‘Vibe‘ olarak adlandırılmış durumda. Modların herkes ayrı bir ambiyans ışığına, müziğe ve kokuya ve daha çoğu şeye ev sahipliği yapıyor.

mini vision urbanaut

Ufak, Vision Urbanaut konseptini paylaşılan mobilite için bir vasıta olarak görüyor. Mesela bir aile zeki cihazlar yardımıyla araca erişim sağlayabiliyor. Konsept hakkında açıklama yapan BMW Group tasarım başkanı Adrian van Hooydonk, Ufak’nin her zaman ‘Alanın Bilgece Kullanımı’ndan yanlamasına olduğunu belirtti.

Ufak, yayınladığı konsept hakkında çok artı ayrıntısıyla uğraşma paylaşmadı. Ama şirket, aracın şüphesiz elektrikli olacağını açıklamalarına ekledi. Mini’nin bu otomobilinin gerçek bir otomobil olup olmayacağını hemen şimdi bilmiyoruz. Şirket, bir konsept yayınlamış olsa da bunun yalnızca bir akıl olduğunu unutmamak gerekiyor.

Comments
To Top