Haber

Milyarder İsim Ray Dalio, Bitcoin Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Milyarder İsim Ray Dalio, Bitcoin Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in benzeyen başkanı Amerikalı milyarder yatırımcı Ray Dalio, Reddit’te düzenlenen ‘Ask Me Anything’ etkinliğinde yatırımcılara bazı tavsiyelerde bulundu. Dalio’nun özellikle Bitcoin hakkında yaptığı yorumlar dikkat çekti.

Bitcoin’in günümüzde altına alternatif olabileceğini söyleyen ünlü milyarder, son yıllarda sınırlı arza sahip olan Bitcoin ve sözde diğer bazı dijital para birimlerinin bir değer deposu olarak altınla benzerlikleri ve farklılıkları olduğuna aksan yaptı.

Dalio’dan yatırımcılara tavsiyeler:

Bitcoin

2017 yılında Bitcoin’i ‘balon’ olarak nitelendiren Dalio, konu hakkındaki fikrini değiştirmiş gibi görünüyor. Kendisi, Davos’taki 2020 Dünya Hesaplı Forumu’nda yaptığı konuşmada ise “Paranın iki amacı var; bir değiş tokuş arabulucu ve bir değerinde deposu ve Bitcoin şu anda bu iki durumda da değil” diyerek Bitcoin’e hâlâ güvenmediğinin sinyallerini vermişti.

Bitcoin’e karşısında daha yumuşak bir duruş sergilemeye başlayan 71 yaşındaki isim, Bitcoin ve diğer aynı dijital paraların önümüzdeki yıllarda kendilerine daha geniş çaplı yer bulacağını düşünüyor. Bu doğrultuda yatırımcılara tavsiyelerde yer alan Dalio, yatırımcıların portföylerini “sınırlı talep, yüksek likidite ve değerinde deposu olan” varlıklarla çeşitlendirmelerini söyledi.

Forbes tahminlerine tarafından yaklaşık 17 milyar dolarlık kişisel serveti yer alan Dalio, yaptığı son açıklamalarla Bitcoin’i potansiyel bir yatırım olarak adlandıran son milyarder oldu. Geçtiğimiz kasım ayında Wall Street efsanesi Bill Miller Bitcoin’i ‘şiddetle’ tavsiye ettiğini söylemiş, gerisinde ABD’li milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller da şu anda Bitcoin sahibi olduğunu açıklamıştı.

Bitcoin, 18,420 dolar seviyesinden işlem görüyor:

Bitcoin

2020 yılına seri bir giriş yapan Bitcoin, bu yılın ocak ayında 9 bin dolar seviyesinden operasyon görüyordu. Pandeminin de etkisiyle değerine değer katarak yoluna devam eden kripto para, hemen 18 bin 420 dolar seviyesinden operasyon görüyor. Bu da ocak ayına kıyasla bir Bitcoin fiyatının iki kattan pozitif arttığı anlamına geliyor.

Comments
To Top