Haber

Milli Takımımız, NBA 2K21 FIBA Espor Turnuvasında Namağlup Bir Şekilde Şampiyon Oldu

Milli Takımımız, NBA 2K21 FIBA Espor Turnuvasında Namağlup Bir Şekilde Şampiyon Oldu

Koronavirüs pandemisinin de ortaya çıkmasıyla çok daha önemli olmaya başlayan espor turnuvaları, böylece çok farklı oyun türünde büyük mücadeleleri bizlerle paylaşıyor. Ülkemizin de özellikle belli oyunlarda büyük başarılar yakaladığını görüyoruz. Daha önce CS:GO turnuvalarında büyük başarılar yakalayan Türkiye, derhal de FIBA Esports Open 2020 II’de kazanan oldu. 

Türkiye E-Spor ferasyonu

İki gün baştan başa maç yapan takımımız, arka arkaya 7 maçından da galip ayrılarak namağlup bir şekilde kazanan oldu. Son derece ezici bir üstünlükle FIBA’nın düzenlediği NBA 2K21 turnuvasından lider ayrılan ulusal ekip, oynadığı maçlarda rakiplerine talih tanımadı. 

FIBA NBA 2K21 milli takımı

Türkiye ulusal takımımız hangi ülkeleri yenerek şampiyon oldu?

Milletlerarası Basketbol Federasyonu FIBA‘nın düzenlediği NBA 2K21 turnuvasının elemelerini hatasız kapatan milli takımımız çeyrek finalde Letonya’yla karşılaştı. Letonya‘yı 57 – 41’lik skorla eleyen Türkiye, yarı finalde ise İtalya’nın karşısına çıktı. İtalya‘ya karşı son derece çetin bir mücadele veren takımımız son anına kadar kıran kırana geçen maçta 56 – 55’lik skorla rakibini elemeyi başardı. Almanya ise çeyrek finalde Kıbrıs’ı 75 – 66’lık skorla geçerken yarı finalde İngiltere’yi 66 – 60 yendi. 

Comments
To Top