Haber

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan 81 İl İçin Açıklama: Velilerin İsteği Doğrultusunda Yüz Yüze Eğitime Geçilebilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 81 İl İçin Açıklama: Velilerin İsteği Doğrultusunda Yüz Yüze Eğitime Geçilebilir

Koronavirüs salgınının etkisinin son aylarda bitmiş artmasıyla birlikte keza dünyada keza de ülkemizde alınan önlemler baştan artırıldı, sokağa çıkma kısıtlamaları başladı. aynı zamanda pandeminin etkisinin genişlediği mart ayından beri okullarda uzakta eğitim devam ediyor ve yüz yüze eğitime her tarafta ne süre dönülebileceği sıkça gündeme geliyor.

Hemen Şimdi üniversiteler, liseler ve birincil ile ortaöğretim kurumlarında yüz yüze eğitime dair net bir yorumlama yapılmamış olsa da, gerçekleştirilen kabine toplantısının arkasında bakan Selçuk göre 81 ilde resmi anaokulları, özel eğitim anaokulları ve kullanım sınıflarında yüz yüze eğitim için genelge yayınlandı.

Yüz yüze eğitime, velilerin talebine tabi olarak geçilecek:

Sağlık Durumu Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda 14 Aralık 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda tekrar gündeme gelen konuda, anasınıfları hariç kamuya ait mektep öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime başlanabileceği kararı alınmıştı.

Bakan Selçuk, genelgenin ardındaki konuyla ilgili açıklamada bulundu ve “Bu karar doğrultusunda; Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne yan okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim gerçekleştirilebilecektir. Velilerin talebine alt olarak ilgili İl/İlçe ulusal eğitim müdürlüklerinin kararı devlete ait anaokulları, Özel eğitim anaokulları ve kullanım sınıflarımla yüz yüze eğitime geçilebilecektir. Yüz yüze eğitime geçecek olan devlete ait anaokulları, özel eğitim anaokulları ve başvuru sınıflarının ilgili il, ilçe ulusal eğitim müdürlükleri tarafından belirlenerek okul öncesi akıntı faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli tüm tedbirlerin vaktinde alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” ifadelerini kullandı.

Comments
To Top