Haber

Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Sınavların Ertelendiğini Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Yüz Yüze Sınavların Ertelendiğini Duyurdu

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir süredir tartışılan yüz yüze sınavlarla ilgili yeni bir yorumlama yaptı. Devlete Ait sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla öğrencileri rahatlatan bakan, sınavların ertelendiğini duyurdu. Sınavlardan daha manâlı olan şeyin öğrencilerin edindiği bilgiler olduğunu açıklayan Selçuk, öğrencilerin notlarının ikinci dönemin başında yapılacak sınavlarla belirleneceğini söyledi.

Sınavların amacının öğrenciye yük olmak olmadığını açıklayan Selçuk, verilen bilgilerin ne kadar alındığını tespit etmek için böyle bir uygulamanın olduğundan bahsetti. Yapılan sınavlarla birlikte öğrencilerin eksiklerini belirlediklerini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu eksiklerin giderilmesi için çalıştıklarını, bunu yapmadıkları takdirde öğrencilerin daha da zorluk çekeceklerini belirtti.

İlk ve ortaokul öğrencileri, derse katılımlarıyla anekdot alacak

Ziya Selçuk

Ziya Selçuk göre yapılan açıklamalara göre ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin birinci dönem notları, derslere katılımları üzerinden verilecek. Lise öğrencileri öğrencilerine karşın birinci dönem sınavları ise ikinci dönem yapılacak. Bakan Selçuk, bu kararın Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Afiyet Bakanlığı’nın değerlendirmeleri doğrultusunda alındığını açıklama ediyor.

Öğrencilerini sevindiren bir haber vermiş olan Ziya Selçuk, öğrencilerden sağlıklarına ve derslerine önem vermelerini istedi. Sağlığın öteki her şeyden daha kayda değer olduğunu bildiren Milli Eğitim Bakanı, geleceğe dair tek umudun da gençler olduğunu ifade etti. Yapılan açıklamalarla birlikte bilhassa de son günlerde fazla tartışılan bir konu, açığa kavuşmuş oldu.

İşte Ziya Selçuk kadar yapılan tanımlama

Ziya Selçuk Twitter

Comments
To Top