Haber

Milli Eğitim Bakanı: TRT EBA Yayınları Salgın Bitse de Devam Edecek

Milli Eğitim Bakanı: TRT EBA Yayınları Salgın Bitse de Devam Edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatil mesleki egzersiz programının açılışında, EBA’nın internet portalından öğretmenlere bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, konuşması sırasında pandemi döneminde son derece önemli bir atama üstlenen TRT EBA yayınları hakkında da kayda değer açıklamalarda bulundu. 

Salgının başlangıcından bu yandan TRT EBA ders çekimlerinde ödev alan meslektaşlarına teşekkür eden Bakan Selçuk, bu öğretmenlerin bundan böyle çok değerli ve özel bir uzmanlığa sahip olduklarını açıklama ederken, “Bu uzmanlık ve oluşturdukları bedel doğru TRT EBA kanalları yayınlama hayatına salgın bitse de devam edecek” şeklinde konuştu.

“EBA, bütün eğitim siteleri içinde en çok ziyaret edilen platform oldu”

eba

İnternete erişim sağlamakta sorun yaşamış öğrencilere yapılan desteklerden de bahseden Ulusal Eğitim Bakanı, şu ifadeleri kullandı:

“İnternete ulaşmakta sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz eğitimlerinden yoksun kalmasın, adil şekilde eğitim alsın diye EBA takviye noktaları ve mobil takviye araçlarını hizmete sunduk, bilgisayar ve tableti olmayan öğrencilerimize bilgisayar ve tablet sağlıyoruz.

EBA destek noktalarında çocuklarımızın yanına yeniden öğretmenlerimiz vardı, tabletleri çocuklara ulaştırırken tekrar öğretmenlerimiz vardı. Köy köy gezip öğrencilerine kitap, çalışma kağıdı ulaştıran öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye’nin uzakta eğitim konusunda epeyce başarılı bir meslek ortaya çıkardığını dile getiren Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitim araçlarımızı böylece etkili kullandınız oysa EBA platformu dünya genelindeki tüm eğitim siteleri içerisinde en çok ziyaret edilen birinci platform oldu. Canlı derslere düzenli katılan ve çocuklarımızı EBA’ya yönlendiren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Comments
To Top