Haber

Microsoft’un yeni Surface Pro 7 Plus’ta daha büyük bir pil, çıkarılabilir SSD ve LTE var

Microsoft’un yeni Surface Pro 7 Plus'ta daha büyük bir pil, çıkarılabilir SSD ve LTE var

Microsoft, bugün Surface Pro serisini yalnızca işletmeler ve okullar tarafından kullanılabilen tazelenmiş bir Surface Pro 7 Plus modeliyle güncelliyor. Dış tasarım ve ekran Surface Pro 7 ile aynı kalırken Microsoft, Intel’in en yeni 11. Nesil işlemcileri, daha büyük bir pil, çıkarılabilir SSD ve LTE bağlantısı için yer açmak için cihazın iç kısımlarını elden geçirdi.

Bu, LTE’nin 2015’ten bu yanlamasına ilk önce esas Surface Pro hattına geri döndüğünü gösteriyor, fakat ne eyvah ancak Microsoft, Surface Pro 7 Plus içinde Qualcomm’un eski Snapdragon X20 LTE modemini kullandığı için 5G bağlantısı yok. Surface Pro 7 Plus’ta hiçbir harici tasarım değişikliği yoktur. Fotoğraf: Microsoft

Intel Core i3 (1115G4) ile başlayan ve Intel Core i7 (1165G7) ile biten değişik modeller satışa sunulacak. Sadece Intel Core i5 (1135G7) modeli 1.149 ABD Dolarından başlayan isteğe alt LTE’ye sahip olacak ve temel Core i3 modeli 899 ABD Doları karşılığında 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla birlikte geliyor.

Microsoft, Surface Pro 7 Plus’ta şirketin orijinal Surface Pro 7’de iddia ettiği 10,5 saatten itibaren 15 saate değin pil ömrü vaat ediyor. Bu pil ömrü iyileştirmesinin ufak bir kısmı, Intel 11. Tür yongalar doğruca, oysa başlıca 46.5Wh batarya kapasitesinden 50.4Wh pil kapasitesine geçildi.

Surface Pro 7 Plus da benzer 12,3 inç (2736 x 1824 ) Tek bir USB-C bağlantı noktası, bir USB-A bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık girişi ve Surface Connect bağlantı noktasıyla orijinal Surface Pro 7’de bulunan PixelSense ekranı. Yalnızca Wi-Fi özellikli modeller bir MicroSDXC kart okuyucu içerirken, LTE modelleri bunu nano SIM ile değiştirecektir. Bu, Surface Pro 7 Plus’ın hala Thunderbolt bağlantısına sahip olmadığı anlamına gelir.

Surface Pro 7 Plus üzerindeki çıkarılabilir SSD. Resim: Microsoft

Surface Pro 7 Plus’ta da çoğunlukla normalden daha büyük dahili şansın dönmesi var. Microsoft’ta cihazlar için program yönetiminden sorumlu kurumsal başkan yardımcısı Robin Seiler, The Verge ile yaptığı röportajda “İçeriyi büyük ölçüde değiştirdik” diyor.

Seiler, “Daha ince çerçevelere sahip olan Surface Pro X’e baktığınızda, bu çerçeveler kadar yönlendirilen bağlantı noktası konumları açısından oldukça manâlı şartların değişmesi var” diyor. “Çerçevelerin inceltilmesi, biçim faktörü ve önceki modellerle ahenklilik açısından manâlı şansın dönmesi gerektirir.” Surface Pro 7 Plus, 899 dolar. Fotoğraf: Microsoft

Konut internet bağlantılarının konut taleplerinden çalışmaya yetmediği bir zamanda işletmeler ve LTE bağlantısına odaklanan bu odak, Microsoft’un Surface Pro 8 adını neden seçim etmediğini ve bu cihazı kullanıma sunmadığını da açıklıyor tüketicilere. Seiler, “Bu sadece ticari odaklı bir hattın bir uzantısıdır” diye açıklıyor. “Bunun, bunu standartlaştıran bütün müşterilerimiz için Pro 7’nin bir uzantısı olduğunu belirlemek bizim için önemliydi.”

yine de Intel’in en yeni işlemcileri ve LTE ile yenilenmiş bir modelin olması hüsran yaratıyor. bağlantı aracısız tüketicilere sunulmayacaktır.

Comments
To Top