Haber

Microsoft’un iddialı Minecraft Earth oyunu 30 Haziran’da kapanıyor

Microsoft’un iddialı Minecraft Earth oyunu 30 Haziran’da kapanıyor

Microsoft, devam eden salgın nedeniyle Haziran ayında Minecraft Earth mobil oyununu kapatıyor. İddialı oyun, Pokémon Go’ya rakip olmayı ve oyuncuların buluşup birlikte oynayabilmeleri için dünyayı sanal bloklarda kaplamayı hedeflemişti.

Minecraft ekibi, “Minecraft Earth, hür hareket ve işbirliğine dayalı oyun civarda tasarlandı – mevcut küresel durumda hemen hemen imkansız hale gelen iki şey,” diyor. “sonuç olarak, kaynaklarımızı Minecraft topluluğuna değer karşılayan öteki alanlara bitmiş devretmek ve Haziran 2021’de Minecraft Earth desteğini sona erdirmek için zorlama bir karar verdik.”

oyun bugün piyasaya sürülüyor, bu da oyunda zanaat yerine getirmek için gereken süreyi ve belirtilmiş malzemelerin maliyetini düşürüyor. Oyun 30 Haziran’da devre dışı bırakılmadan önce, önümüzdeki aylarda oyuncuların evlerinde daha kolay ve tehlikesiz bir şekilde meslek yapmalarına ve yapı etmelerine ihtimal tanımak için tasarlandı.

Oyuncular 30 Haziran’dan sonradan Minecraft Earth’ü indiremeyecek ya da oynayamayacak, ve Microsoft, 1 Temmuz’da oyuncu verilerini siliyor.

Minecraft Earth, dünyayı sanal bloklar halinde kaplamayı hedefledi. Fotoğraf: Microsoft

Microsoft, Minecraft Earth’ü ilk olarak Mayıs 2019’da tanıttı. Maksat, Minecraft’ı gerçek dünyada artırılmış gerçeklik aracılığıyla baştan yaratmak ve oyuncuların malzemelerden sanal binalar inşa etmelerine izin vermekti. Oyun, başkalarıyla sosyal etkileşimlere odaklandı ve Microsoft genelinde HoloLens ve Azure bulut sunucusu ekiplerinin yardımından muamele etmek için daha büyük bir çabanın parçasıydı. Oyunun yayınlanmasından önce Apple, Microsoft’u yeni oyunu tanıtması için Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) sahnede ağırlama etti.

Oyuncular bundan böyle Minecraft Earth’te öğe satın alamayacak ve ödenen yakut bakiyeleri Minecraft Marketplace’ten görünümler, haritalar ve küçük oyunlar satın almak için kullanabileceğiniz Minecoin’e dönüştürülecek.

Minecraft ekibi, “Minecraft topluluğundaki olağanüstü yeteneklere sonsuza dek minnettarız” diyor. “Bu basit bir karar değildi ve gün batımından önce Minecraft Earth’ten en iyi şekilde yararlanmanızı temin etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Comments
To Top