Haber

Microsoft’un Arayüzde Değişiklikler Yapacak Windows 10 21H2’yi Test Ettiği Ortaya Çıktı

Microsoft'un Arayüzde Değişiklikler Yapacak Windows 10 21H2'yi Test Ettiği Ortaya Çıktı

ABD merkezli yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Windows cephesinde birkaç yeni sürüm yayınlasa da önemli bir şey bulunmuyordu. Bu noktada çalışmalarına sürat kesmeden aralıksız şirket, görünürde önümüzdeki yılın birincil yaması son kullanıcıya ulaşmadan önce yılın ikinci yamasını test etmeye başladı.

Önümüzdeki yılın ikinci yarısında kullanıma sunulacak olan Windows 10 21H2’nin kullanıcılara tamamiyle neler sunacağı az önce bilinmiyor oysa arayüzde birtakım şansın dönmesi yapılacağı uzun süredir konuşuluyor.

Microsoft, güncelleme planlarında değişikliğe gitti:

Windows 10

Bildiğiniz gibi Microsoft, normalde özelliklere odaklanan iki sürüm yayınlar. Esas güncelleme nisan ve mayıs aylarında gerçekleşir, yılın ikinci yarısında ise (Genellikle ekim-kasım aylarında) nispeten ufak bir güncelleme daha kazanç.

Aktarılanlara göre yazılım devi, önümüzdeki yıl güncelleme planlarında değişikliğe gidecek ve önce daha küçük olan özellik güncellemesini yayınlayacak. Bu noktada birincil güncellemenin nisan ya da mayıs ayında gelmesi beklenirken, daha büyük güncellemenin ise sonbaharda geleceği iddia ediliyor.

Bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi neler sunacak?

Windows 10

Buradan yola çıkarak önümüzdeki yılın başlarında yayınlanacak olan Windows 10 21H1 güncellemesinde öyle fazla yenilik olmayacağını varsayabiliriz. bununla birlikte birincil güncellemeyle büyük bir değişim yapılmayacağı için şirketin çoktan Windows 10 21H2 güncellemesi üzerindeki çalışmalara başlamış olması da lâf anlamaz görünmüyor.

öte taraftan geliştirme beklenenden daha uzun sürebileceği için Microsoft, bir sonraki büyük Windows sürümü üzerinde çalıştığını şimdilik doğrulamadı. Kod adı “21H2” olan bu Windows 10 güncellemesiyle daha önce dahili olarak deneme edilmiş yeni özellikler ve işlevler kullanıcıya sunulacak.

Bu noktada güncellemenin uzun süredir söylentilere konu olan Sun Valley kullanıcı arayüzünü beraberinde getirmesi ve buna ilave olarak klasik Dosya Gezgini, Windows Başlat Menüsü, Eylem Merkezi ve tayin çubuğunda arayüz iyileştirmeleri yapması bekleniyor.

Comments
To Top