Haber

Microsoft’tan, Xbox Series X’ten Dumanların Yükseldiği Viral Video Hakkında Açıklama

Microsoft'tan, Xbox Series X'ten Dumanların Yükseldiği Viral Video Hakkında Açıklama

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yeni tür oyun konsolu Xbox Series X, oyunculara ulaşmaya başladı. Konsolun ön siparişini veren bir takım oyunseverler, şu lahza bile yeni konsollarını kullanabiliyorlar. Oysa bir takım oyuncular, şaka maksatlı olarak bir videoyu viral ayla getirdi. Fakat bu video haddini o kadar aştı ama olaya dahil almak zorunda kalan Microsoft, konuyla ilgili açıklamak zorunda kaldı.

Dün bir video, sosyal medyanın altını üstüne getirdi. Söz konusu videoda bir Xbox Series X, buram buram duman çıkıyordu. İddialar, konsolun çok ısınıp, bu ülkü geldiğini gösteriyordu. Ancak olayın aslı hiç de böyle değildi. Bazı oyuncular, konsollarının daha alçak kısmına elektronik sigara buharı üfleyerek, buharın önce konsol içine girip, ardından da Xbox Series X’in üstteki kısmındaki fan aracılığıyla dışarı çıkmasını sağlamışlardı. Viral video, Microsoft’u harekete dinmek zorunda bıraktı.

İşte dumanlara boğulmuş bir Xbox Series X

Xbox Series X

Xbox Series X, oldukça zinde bir konsol, haliyle bu konsolun ısınmasını bekleyebiliriz. Fakat fazla derecede ısınmanın sonucunun böyle bir şey olamayacağını da cümbür cemaat bilir. Diğer Taraftan bazı Xbox Series X kullanıcıları, laf konusu videonun viral olmasından daha sonra harekete geçip, bu görüntünün nasıl sağlandığını da zaten gösterdiler. Yani isterseniz sizler de yeni konsolunuzdan, böyle dumanlar çıkarabilirsiniz.

Microsoft, viral ülkü gelen olaya ilişkin olarak yaptığı açıklamalara “Böyle bir şeyi söylediğimize inanamıyoruz ama…” şeklinde başlıyor. Bu bile aslında yapılan şeyin konsol için ne kadar zararlı olduğunun bir göstergesi. Şirket, bu çıkışın devamında da Xbox Series X’in için elektronik sigara buharı üflenmemesi gerektiğini söylüyor.

Microsoft'un Xbox açıklaması

bu vesileyle, elektronik sigara buharında yoğun derecede su bulunuyor ve bu buhar, keza yağlı bir yapıya sahip. Hatta bununla ilgili bir takım testler üretilmiş, elektronik sigaranın yağlı yapısının akciğerleri nasıl etkileyebileceği araştırılmıştı. İşte böylesi sıkıntılı bir maddenin konsol içine üflenmesi, çalışır durumdaki Xbox Series X’e koskocoman zararlar verebilir. Microsoft da bunun haberdar olduğu için sözlerine başlarken, olayı şaşkınlıkla karşıladıklarını dokundurma etmişti. 

Xbox Series X’in viral hale gelen videosu şöyle görünüyor

Diğer bir Xbox Series X sahibi ise viral içeriğin nasıl yapıldığını anlattı

Comments
To Top