Haber

Microsoft’tan, Xbox Series X’ten Dumanların Yükseldiği Viral Video Hakkında Açıklama

Microsoft'tan, Xbox Series X'ten Dumanların Yükseldiği Viral Video Hakkında Açıklama

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yeni tür oyun konsolu Xbox Series X, oyunculara ulaşmaya başladı. Konsolun ön siparişini veren bir takım oyunseverler, şu an bile yeni konsollarını kullanabiliyorlar. Ama bir takım oyuncular, şaka maksatlı olarak bir videoyu viral ayla getirdi. Fakat bu video haddini böylece aştı ancak olaya dahil almak zorunda kalan Microsoft, konuyla ilgili anlatmak zorunda kaldı.

Dün bir video, sosyal medyanın altını üstüne getirdi. Laf konusu videoda bir Xbox Series X, buram buram duman çıkıyordu. İddialar, konsolun çok ısınıp, bu ışık halkası geldiğini gösteriyordu. Oysa olayın aslı hiç de böyle değildi. Bazı oyuncular, konsollarının daha aşağı kısmına elektronik sigara buharı üfleyerek, buharın önce konsol içine girip, ardından da Xbox Series X’in üst kısmındaki fan yoluyla dışarı çıkmasını sağlamışlardı. Viral video, Microsoft’u harekete geçirmek zorunda bıraktı.

İşte dumanlara boğulmuş bir Xbox Series X

Xbox Series X

Xbox Series X, epeyce kuvvetli bir konsol, haliyle bu konsolun ısınmasını bekleyebiliriz. Fakat aşırı derecede ısınmanın sonucunun böyle bir şey olamayacağını da cümbür cemaat bilir. Dahası bazı Xbox Series X kullanıcıları, söz konusu videonun viral olmasından sonradan harekete geçip, bu görüntünün nasıl sağlandığını da zaten gösterdiler. Yani isterseniz sizler de yeni konsolunuzdan, böyle dumanlar çıkarabilirsiniz.

Microsoft, viral ülkü gelen olaya ilişkin olarak yaptığı açıklamalara “Böyle bir şeyi söylediğimize inanamıyoruz ancak…” şeklinde başlıyor. Bu bile aslında yapılan şeyin konsol için ne değin zararlı olduğunun bir göstergesi. Şirket, bu çıkışın devamında da Xbox Series X’in için elektronik sigara buharı üflenmemesi gerektiğini söylüyor.

Microsoft'un Xbox açıklaması

bu vesileyle, elektronik sigara buharında yoğun derecede su bulunuyor ve bu buhar, hem yağlı bir yapıya sahip. Hatta bununla ilgili bazı testler üretilmiş, elektronik sigaranın yağlı yapısının akciğerleri nasıl etkileyebileceği araştırılmıştı. İşte böylesi sıkıntılı bir maddenin konsol içine üflenmesi, çalışır durumdaki Xbox Series X’e koskocoman zararlar verebilir. Microsoft da bunun haberdar olduğu için sözlerine başlarken, olayı şaşkınlıkla karşıladıklarını ima etmişti. 

Xbox Series X’in viral ışık halkası gelen videosu şöyle görünüyor

Başka bir Xbox Series X sahibi ise viral içeriğin nasıl yapıldığını anlattı

Comments
To Top