Haber

Microsoft, Yeni Space Jam Oyununu Oyuncularla Birlikte Geliştireceği Bir Yarışma Duyurdu

Microsoft, Yeni Space Jam Oyununu Oyuncularla Birlikte Geliştireceği Bir Yarışma Duyurdu

Microsoft, 2021 yılında Xbox Game Pass üzerinden Space Jam adlı bir oyun yayınlayacak. Lebron James gibi NBA oyuncularının yer alacağı Space Jam: A New Legacy adlı filmden esinlenilerek tasarlanacak bu oyun için Microsoft, genç yeteneklerin fikirlerini bekliyor. 

Oyun ile birlikte bir yarışma duyurusu yapan Microsoft, oyunun bazı kısımlarının 14 yaşından büyük Space Jam hayranları göre tasarlanabileceğini belirtti. Şampiyon iki fikrin hayata geçirileceği Space Jam, atari türünde bir oyun olarak karşımıza çıkacak. 

Microsoft, oyun geliştirmeye ilgisi olan gençlere destek olacak

Microsoft SpaceJam Oyunu Xbox

Yarışmaya katılan herkese, aksiyondan stratejiye birçok türde konseptler verilecek. Ardından, yarışmacıların bu konseptlerden yola çıkarak bir akıcılık yazması istenecek. Kazanan fikirlerin oyunun tamamını mı oluşturacağı yahut oyunun içerisinde yer alan mini oyunlara mı ekleneceği az önce emin değil. Oyunun son hali, 2021 yılında Xbox Game Pass Ultimate üyelerine bedava olarak sunulacak. 

Microsoft, Space Jam projesi ile birlikte oyun sektörüne dahil olmayı isteyen gençlere destek oluyor. Yapılan açıklamaya tarafından Space Jam, oyun geliştirmeye ilgili gençler için sanal kodlama atölyesi olarak da kullanılmaya başlanacak. 

 

Comments
To Top