Haber

Microsoft, Xbox Series X ve Series S’teki Sorunlar Üstünde Çalıştıklarını Açıkladı

Microsoft, Xbox Series X ve Series S'teki Sorunlar Üstünde Çalıştıklarını Açıkladı

Microsoft, geçtiğimiz ay yeni konsolları Xbox Series X ve Series S‘i kullanıcılarına sunmuştu. Ancak bu iki konsolda iki büyük problem bulunuyordu. Microsoft, bu iki büyük sorunun üstünde çalıştığını resmi olarak doğruladı.

Xbox Series X, kağıt üstünde bakıldığında rakibi PlayStation 5’ten fazla daha zinde gözükse de olaylar teoriden pratiğe döküldüğünde sonuçlar böylece de öyle olmadı. Birçok oyun, PlayStation 5’te Xbox Series X’e tarafından fazla daha iyi çalıştı. Microsoft, bunun sebebinin donanımsal olmadığını ve optimizasyondan kaynaklandığını söyledi.

Sorunlar, ekipman kaynaklı yok

microsoft series x, microsoft series s

Larry Hryb’in sunduğu devlete ait Xbox podcast yayınına katılan Microsoft yöneticisi Jason Ronald, deneyimlenen performans düşüklüğünün sebebinin bir takım durumlarda hatalardan kaynaklandığını, bir takım durumlardaysa platformla olan deneyim eksikliğinden kaynaklandığını dile getirdi.

Geliştiricilerle oldukça yakın temasta çalıştıklarını söyleyen Ronald, geliştiricilerin de tıpatıp kendileri gibi üstteki düzey bir tecrübe sunmak istediklerini söyledi. Ronald, podcast yayını sırasında hem Quick Resume özelliğindeki sorunları düzeltmek için üstünde çalışıldığını da açıklama etti.

xbox series x quick resume

Oyunlar aralarında seri geçişler yapılabilmesini karşılayan Quick Resume özelliği, PlayStation 5’te ikamesi ya da alternatifi olmayan ve Microsoft’un da üzerinde durduğu bir özellikti. Ama şikâyetlere bakılacak olursa bu özellik, az önce tanıtıldığı gibi çalışmıyor. Ama Ronald, bu konuda çalışmaların yürütüldüğünü de söylüyor.

Natürel bu sorunlar, yayınlanacak güncellemelerle üstesinden gelinebilecek problemler. Ancak Comicbook’ta bulunan habere kadar performans problemi en azından belli bir zaman baştan başa can sıkabilir. Peki, sizce bunlar bu neslin galibinin PlayStation 5 olacağının bir göstergesi mi yoksa Microsoft bu sorunları çözecek mi?

Comments
To Top