Haber

Microsoft, “Windows’un kapsamlı görsel gençleştirmesini” planlıyor

Microsoft, "Windows'un kapsamlı görsel gençleştirmesini" planlıyor

Microsoft, işletim sistemi kullanıcılarına “Windows’un GERİDE” olduğunu anlatmak için planlanmış bir “Windows’un ayrıntılı bir görsel gençleştirmesi” planlıyor. Bu, Microsoft tarafından kısa vakit önce yayınlanan ve Windows Çekirdek Kullanıcı Deneyimleri ekibinde bir yazılım mühendisliği rolü için reklam veren bir iş ilanına kadar:

“Bu ekipte, temel platformumuz Surface ile çalışacaksınız ve OEM meslek ortakları, müşterilerimize Windows’un GERİDE olduğunu anlatmak ve Windows’un müşteriler için en iyi kullanıcı işletim sistemi deneyimi olarak kabul edilmesini sağlamak için Windows deneyimlerinin ayrıntılı bir görsel yenilenmesini organize edecek ve sunacak. “

Microsoft, bu sabah birkaç Windows meraklısının meslek listesini hafta sonunda fark etmesinden sonra, bu “detaylı görsel gençleştirme” ye yapılan referansları sessizce kaldırdı. Microsoft, Fluent Design sistemi baştan sona yıllardır Windows 10’un görsel revizyonlarını vaat ederken, söylentiler şirketin Windows için bu sene piyasaya çıkacak büyük kullanıcı arayüzü değişiklikleri planladığını gösteriyor.

2020’den itibaren güncellenmiş Windows 10 Başlat menüsü. Microsoft

Codenamed Sun Valley, Windows Central, bu UI değişiklikleri hakkında ilk olarak Ekim ayında bildirdi. Microsoft, Başlat menüsünü, Dosya Gezgini’ni ve Windows 10’daki oturmuş uygulamaları modernize etmek ve kullanıcı arayüzünü daha tutarlı ülkü getirmek için elden geçirmeyi planlıyor. Kullanıcı arayüzü değişikliklerinden bazıları, Windows genelinde yer alan kaydırıcılara, düğmelere ve kontrollere ve işletim sistemi üzerinde çalışan uygulamalarda yapılan güncellemeleri de içerecek.

Microsoft, özellikle tablet modu deneyimini iyileştirmek için çalışıyor. Şirketin Surface serisi gibi cihazların fare / izleme paneli kullanımı ve dokunmaya dayalı etkileşimler aralarında nasıl geçiş yaptığı.

Microsoft, son yıllarda Windows genelinde kullanıcı arayüzü tutarlılığını iyileştirmek için çalışıyor ve bunların çoğu bulunacak Windows 10X’te. Şirket hem, takriben bir yıl önce yeni Windows 10 simgelerini kullanıma sundu ve ardındaki birkaç ay sonradan Başlat menüsünde bir takım küçük değişiklikler yapıldı.

Tüm bu çalışmalar, Microsoft’un Windows’a olan ilginin yeniden arttığını sinyâl ederken geldi. Yüzey şefi Panos Panay, daha önce geçen sene bir takım ilave Windows 10 UI değişiklikleri yaptıktan sonradan, Ekim ayında Windows’a bakma ek rolünü üstlendi. Pandemi sebebiyle Windows kullanımında bir sıçrama yaşadıktan daha sonra, Microsoft, işletim sistemine yıllardır vaat ettiği kullanıcı arayüzü güzelliğini vermeye her zamankinden daha hazırlanmış olabileceğini düşünüyor.

Comments
To Top