Haber

Microsoft Teams’in ücretsiz sürümünde bir görüntülü toplantı nasıl başlatılır

Microsoft Teams'in ücretsiz sürümünde bir görüntülü toplantı nasıl başlatılır

Arkadaşlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla çevrimiçi buluşmak için kullanabileceğiniz bir dilekçe arıyorsanız – bilhassa Microsoft 365 dilekçe paketinin bir türünü kullanıyorsanız – Microsoft’un Slack’e alternatif olan Teams uygulamasını denemek isteyebilirsiniz. . Teams’i hemen olan mesajlaşma, dosyalar üzerinde işbirliği yapma ve görüntülü toplantılar düzenleme gibi görevler için kullanabilirsiniz.

Teams ilk olarak çalışma ekipleri için tasarlanmış olsa da, cümbür cemaat bedava bir ev hesabı için kaydolabilir. şu anda, COVID-19 salgını göz önünde bulundurularak Microsoft, toplantı başına maksimum 60 dakika ile ücretsiz çevrimiçi toplantılarının her birinde 300’e kadar katılımcıya müsade veriyor. (Bu ödenekler 30 Haziran 2021’de sona erecektir.) Ücretli sürümler gibi, ücretsiz sürüm de ekran paylaşımı, özelleştirilmiş arka planlar ve tasarlanmış toplantılar sunar; ama, toplantınızı kaydetmek istiyorsanız ücretli bir sürüme (Microsoft 365 Business Basic’in bir parçası olarak aylık 5 ABD dolarından başlayan) ihtiyacınız var.

Başlamadan önce, ya Microsoft’unuzda oturum açmalısınız. hesap oluşturun veya bir tane oluşturup ardından oturum açın. (Herhangi bir e-posta adresiyle bir hesap oluşturabilirsiniz; bunun bir Outlook adresi olması gerekmez.) İsterseniz masaüstü ya da mobil uygulamaları da indirebilirsiniz.

Masaüstü uygulaması aracılığıyla bir toplantının nasıl ayarlanacağı aşağı açıklanmıştır; süreç, tarayıcınız aracılığıyla bir buluşma başlatmak için benzerdir.

Gelecekte bir görüşme planlama veya hemencecik bir buluşma başlatma seçeneği size verilecektir. Toplantı sekmesi İki buluşma seçeneği elde edeceksiniz: birini hemen başlatın veya birini sonrası için planlayın. “Hemen keşif” u seçerseniz kendinizi, toplantınıza ad verme, ses ve videonuzu açma ya da kapatma ve bir arkadaki plan ekleme (ya da hakiki arkadaki planınızı bulanıklaştırma) seçeneğinin verildiği bir hazırlık ekranında bulacaksınız. Hazırlanmış olduğunuzda “Acilen katıl” ı tıklayın. Toplantınızı başlatmadan önce, ses veya videonuzu açıp kapatabilir ya da bir arka plan seçebilirsiniz. Toplantınızı başlatmadan önce ses ya da videonuzu açabilir ya da kapatabilir ya da bir arka plan seçebilirsiniz. “Bir buluşma planla” yı seçerseniz, toplantınıza ad vermenize ve tarih ve saati seçmenize olanak tanıyan bir açılır pencere görüntülenir Teams aracılığıyla bir toplantı planlamak çok kolay. Teams aracılığıyla bir toplantı sıralamak çok basit.Toplantınızı başlattığınızda, ekranın aşağı bir dizi düğme göreceksiniz. Soldan sağa, bunlar kameranızı açıp kapatmanıza, mikrofonunuzu açıp kapatmanıza, ekranınızı paylaşmanıza, daha fazla seçeneğe erişmenize, sohbeti görmenize, katılımcıları görüntülemenize (ekranın sağ tarafındaki bir sütunda), ya da kapat. Tam ekrana geçme, canlı altyazıları etkinleştirme, elinizi kaldırma ya da görüşmeye katılan katılımcılar için videoyu kapatma gibi ilave seçeneklere erişmek için ortadaki üç noktayı tıklayın. Ekranın altında çeşitli komutlar içeren bir dizi düğme göreceksiniz. Ekranın aşağı dağıtılmış komutlar içeren bir sıra düğme göreceksiniz. Katılımcı eklemek için, düğme sırasının sağ tarafındaki “Katılımcıları göster” düğmesine tıklayın. Arkasından, sağ taraftaki kenar çubuğuna eğlence etmek istediğiniz kişinin adını yazın (birey listenizdeyse) veya buluşma bağlantısını kopyalamak ya da bir ağırlama e-postayla yollamak için “Paylaş” düğmesini tıklayın.Kenar çubuğunu etkinleştirmediyseniz, ekranın daha aşağı kısmındaki “Katılımcıları göster” düğmesinin üstünde sizi bekledikleri konusunda ihtar etmek için ufak bir açılır pencere görürsünüz; görüşmeye eklemek için “Kabul Et” i tıklayın.

İşte bu değin! Toplantı bağlantınız özgün olduğundan, istediğiniz zaman oturum açabilirsiniz.

Comments
To Top