Haber

Microsoft Teams’de video arka planınızı değiştirme

Microsoft Teams'de video arka planınızı değiştirme

Zoom, dilekçe kolaylığı ve farklı arkadaki planlara sahip olma gibi özellikleriyle popüler olmaya devam etse de, bunları yapmanıza olanak tanıyan tek görüntülü buluşma uygulaması değildir. Örneğin, Microsoft’un Teams ofis iletişimi uygulaması, görüşme arkadaki planınızı değiştirmenize de olanak tanır. Burada, Teams video konferansının arkadaki planını nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

Toplantıya resmi olarak başlamadan önce bir arkadaki plan yeğlemek istiyorsanız:

Teams görüntülü toplantınızı başlatın. Kendinizi ara ekranda bulacaksınız. Videonun ekranın daha alçak kısmına yakın düğme çubuğunda açıldığından belirli olun, peşinde arka plan ayarları kontrolünü açın (video ve ses kontrolleri arasında bulunur) Sağda bir “Arka plan ayarları” sütunu görünecektir. Bunu gerçek arkadaki planınızı flu yapmak için kullanın veya yanlış bir arkadaki plan sağlamak için birkaç farklı resim arasından tercih yapın. ” Arkadaki plan ayarları “penceresinden yeni bir Teams arka planı seçin kendi resminiz varsa, sütunun üstteki kısmındaki “Yeni ekle” bağlantısını tıklayın. sonra, bilgisayarınızın dosyalarından mevcut arkadaki planlara eklenecek bir fotoğraf seçebilirsiniz. Arkadaki planınızı değiştirdiğinizde, siz her yerde değiştirene dek değişim öteki toplantılarınızda da geçerli olacaktır.

Toplantıyı zaten başlattıysanız (ya da başka birinin toplantısına katıldıysanız), arka planınızı yine de değiştirebilirsiniz.

Ekranın altındaki düğme çubuğunun ortasındaki üç noktayı tıklayın ve “Arka plan efektlerini göster” i seçin. Arkadaki planınızı bulanıklaştırma, değişiklik veya yeni bir tane ekleme becerisiyle benzer “Arka plan ayarları” sütununu sağda göreceksiniz. Kullanmadan önce arka planınızı önizleyebilirsiniz Kullanmadan önce arka planınızı önizleyebilirsiniz Bir toplantının ortasındaysanız ve sınamak istiyorsanız arka planda, “Arkadaki plan ayarları” sütunundaki “Önizleme” yi tıklayın. Etkiyi, sütunun altındaki minik bir pencerede görebileceksiniz; toplantınızdaki başka kimse görmeyecek. Yeni arka planınızdan hoşnut kaldığınızda, “Uygula” yı tıklayın (ya da önceki arka planınıza dönmek istiyorsanız sadece “Önizlemeyi durdur” u seçin)

5 Ocak 2021, 14:30 ET’yi güncelleyin : Bu makale ilk olarak 14 Nisan 2020’de yayınlandı ve yazılımdaki güncellemeleri içerecek şekilde değiştirildi.

Comments
To Top