Haber

Microsoft Teams Web Sürümüne “Gün Boyu Ücretsiz Konferans” Özelliği Geldi

Microsoft Teams Web Sürümüne "Gün Boyu Ücretsiz Konferans" Özelliği Geldi

COVID-19 pandemisi, yüz yüze mülâkat imkanlarını son derece kısıtladığı için video konferans uygulamaları daha önce hiç olmadıkları dek popüler halde geldiler. Bu noktada Zoom, pandemi boyunca maksimum öne çıkan tatbik olsa da Microsoft Teams de Zoom’un popülerliğini yaralamak adına önemli ataklar gerçekleştirdi.

Pandemide ikinci dalganın etkisini artırarak devam etmesi sonucunda video konferans pazarının daha da genişleyeceğini gören Microsoft, hem yeni kullanıcıları platformuna çekmek, keza de Zoom’dan kullanıcı ‘çalabilmek’ için Microsoft Teams’in web sürümüne ‘gün boyu bedava video konferans’ özelliği ekledi.

microsoft teams

Microsoft Teams kullanıcıları bundan böyle uygulamanın web sürümünde tüm gün bedava olarak kullanılabilecek video konferanslar başlatabilecekler ve aileleri, arkadaşları ya da görüşmeye katılmasını istedikleri öteki kişiler Microsoft Teams uygulamasına veya bir Microsoft hesabına sahip olmasalar deha görüşmeye katılabilecekler.

Microsoft, “Birlikte Modu” özelliği bir uçtan bir uca 49 katılımcının ekranda bir araya gelmesini ve birbirini görüntüleyebilmesini mümkün kılıyor. Laf konusu gün boyu bedava video konferans özelliğinin, ikinci dalganın etkisiyle birbirinden uzak kalan aile üyelerinin ve arkadaşların sanal olarak bir araya gelebileceği faydalı bir özellik olduğu söylenebilir.

Comments
To Top