Haber

Microsoft Office Dosyaları, Gmail İçerisinde Düzenlenebilecek

Microsoft Office Dosyaları, Gmail İçerisinde Düzenlenebilecek

Dünyanın en büyük e-posta sağlayıcılarından bir adam başına olan Gmail’in sahibi olan Google, bu servisine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Şirketin bu sefer eklediği özellik, bilhassa sık sık Microsoft Office dosyaları gönderip bölge kullanıcıların işine yarayacak.

Gmail’e eklenen yeni özellikle birlikte kullanıcılar, e-postalarına ekledikleri ofis dosyalarını hem indirme işlemi gerektirmeden düzenleyebilecekler. Bir De bu işlem ardından Word dosyasının formatında da herhangi bir değişim olmayacak.

Word dosyaları Gmail’de düzenlenebilecek

gmail dosya eki düzenleme

Google, yaptığı açıklamada, kendi uygulamalarını kullanan milyonlarca kullanıcının diğer araçları da kullanma gereksinimi duyduğunu dile getirdi. Ayrıca artık Word dokümanlarının Gmail’e eklendikten daha sonra da düzenlenebileceği ve bu özelliğin kısa bir zaman içerisinde kullanıcılara sunulacağı ifade edildi.

E-postalara eklenen Microsoft Office dosyalarının içeriğinde değişiklik yapılması veya düzenlenmesi için indirilmesi ve zorunlu işlemler yapıldıktan sonradan baştan e-postaya eklenmesi gerekiyordu. Bu Gmail’in yeni özelliği tamamen indirme ve bitmiş geri yükleme işlemlerine lüzum kalmayacak.

Dahası e-postaya eklenmiş olan ve tek bir tıkla açılabilen bu dosyaların formatında herhangi bir değişim yaşanmayacak. Gmail ve Office gibi büyük servislerin bu nesil kolaylıklar sunması, birçok kullanıcıyı sevindirecektir.

Hem bu özellik yalnızca burada da kalmayacak. Digital Information World’de bulunan habere tarafından yakın gelecekte, su hattı ya da metinin arkasındaki görseller de bu özelliğin içerisine dâhil edilecek. Buradaki ana maksat ise veri değiş tokuşunu, kullanımını süratli gitmek ve zamandan biriktirmek. Peki, siz bu nitelik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top