Haber

Microsoft, Minecraft İçin Resmi Star Wars DLC Paketini Yayınladı

Microsoft, Minecraft İçin Resmi Star Wars DLC Paketini Yayınladı

Dünyanın en popüler oyunlarından bir adam başına olan Minecraft, oyuncuları için yeni bir DLC paketi yayınladı. Minecraft, yeni DLC paketiyle bu sefer oyuncuları çok, çok uzakta bir galaksiye, Star Wars evrenine götürüyor.

Minecraft’ın yeni Star Wars DLC paketinin içerisinde, son dönemin popüler dizilerinden The Mandalorian içeriğine ilave olarak orijinal Star Wars üçlemesi (A New Hope, The Emperor Strikes Back, Return of The Jedi) içeriği sunuyor.

Minecraft için Star Wars DLC paketi yayınlandı

Star Wars DLC paketini edinen Minecraft oyuncuları, toplamda 12 gezegen aralarında hiperuzayda gezi edebilecek. Oyuncular, ikonikleşmiş X-Wing veya TIE Fighter araçlarıyla Tatooine, Hoth ve Endor gibi ikonikleşmiş yerleri ziyaret edebilecekler.

DLC paketinin içerisinde gezegenler ve kullanılabilecek araçlara ilave olarak çoğu kişilik kostümü de bulunuyor. Bunlar arasında Luke Skywalker, Princess Leia, Darth Vader, Chewbacca, Han Solo, Lando Calrissian, Baby Yoda ve The Mandalorian (Din Djarin) da bulunuyor. Ayrıca serideki meşhur sahneleri bir kez de oyuncular canlandırabilecekler.

minecraft star wars dlc

DLC paketi için yayınlanan blog yazısında ayrıca şu ifadelere yer verildi: “DLC’nin içerisinde bir harita, bir kostüm paketi, özel olarak üretilmiş doku seti, kullanıcı arayüzü iyileştirmesi ve hatta lisanslı müzik yer alıyor.”

Star Wars da tıpkı Toy Story, Jurassic Park, Pirates of the Caribbean ve The Nightmare Before Christmas gibi Minecraft’a davetli olan ünlü yapımların yan yerini almış oldu. Star Wars DLC’sini Minecraft mağazasından indirebilirsiniz.

Comments
To Top