Haber

Microsoft, Katılımcıların Vücut Diline Göre Toplantıların Verimliliğini Ölçecek

Microsoft, Katılımcıların Vücut Diline Göre Toplantıların Verimliliğini Ölçecek

GeekWire, Microsoft’un yeni ve güzel bir patentini ortaya çıkardı. Bu patente tarafından şirket, toplantıların verimli geçip geçmediğini anlayabilmek için katılımcıların vücut dilini değerlendirecek. Patente göre buluşma salonlarında ve hatta videolu toplantılardan alınacak veriler, iş hayatının fazla daha verimli bir ışık halkası gelmesini sağlayacak. Bir De bu teknoloji doğru çalışanların bir sıkıntısının olup olmadığı da anlaşılabilecek.

Microsoft’un yeni patenti, verimliliği değer biçmek için görüşme salonlarına eklenecek sensörleri kullanacak. Bu sensörler, çalışanların beden sıcaklığını, dikkatlerini ve diğer detayları puanlıyor. Yapılan puanlamalarla ilgili de dağıtılmış veriler sunabilen berat, ayrı saatler ve farklı mekanlar için de tavsiyelerde bulunabiliyor. Microsoft’un patentlediği teknoloji, patronların yapamadığı bir şeyin, bilgisayar göre yapılabilmesinin önünü açıyor.

Patentlenen teknolojinin hakiki bir üründe kullanılıp kullanılmayacağı şu lahza için bilinmiyor

Microsoft'tan yeni patent

Demin patent aşamasında olan puanlama teknolojisinin kullanıma geçip geçmeyeceği şu lahza için bilinmiyor. Çünkü böyle bir teknoloji, çeşitli konularda fayda sunuyor olsa da tartışmalara da açık. Örneğin Microsoft, ekim ayı içinde “Microsoft 365” hizmetinin yeni özelliği olarak duyurulan “Verimlilik Puanı” sebebiyle fazla tartışılmıştı. Beyaz yakalılar, bu tür teknolojilerin iş yerlerinde göztemi artırdığını düşünüyorlar.

Microsoft’un gövde diliyle toplantı değerlendirme teknolojisi ile ilgili ayrıntı, önümüzdeki süreçte çok daha pozitif konuşulacak. Ancak şu an için bu teknolojinin geleceğine dair her şey fazlasıyla kısıtlı. Patentle ilgili yeni gelişmeler yaşandıkça, bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Comments
To Top