Haber

Microsoft, gelecekteki bir güncellemede Xbox Series X oyun kumandası bağlantı kesintilerini düzeltmeyi taahhüt ediyor

Microsoft, gelecekteki bir güncellemede Xbox Series X oyun kumandası bağlantı kesintilerini düzeltmeyi taahhüt ediyor

Xbox Series X, Xbox oyunlarınız için büyük bir PC güya yükseltme gibi geliyor, fakat alıcıların bir kısmı da olağandışı bir sürüm düşürme yaşıyor – yeni Xbox Series X oyun kumandası konsola tabi kalmıyor gibi görünüyor Microsoft’un destek forumundaki 40 sayfalık bir ileti dizisine kadar bir takım oyunlarda ve bazı durumlarda.

İyi haber: Microsoft sorunu biliyor ve bir ayarlama yolda. Bir şirket sözcüsü The Verge’e “Bir Takım oyuncuların yeni Xbox Kablosuz Kumandaları ile temas kesintileri yaşıyor olabileceğinin farkındayız ve ekiplerimiz gelecekteki bir güncellemeye dahil edilecek bir çözüm üstünde faal olarak çalışıyor” dedi.

Yeniden, bu sorunun gerçekten ne değin yaygın olduğu net değil – 40 sayfalık bir forum gönderisindeki takriben 1.700 iki taraflı imzalayan birey bunun kesinlikle bir üzüntü olduğunu göstermek için tatmin edici, bu milyon fazla sayının çok ufak bir kısmı Bu konsolların lansmanda satıldığı tahmin ediliyordu. Ve sorunu bildirenlerden bazıları, forumda veya Reddit başlıklarında okursanız göreceğiniz gibi, Assassin’s Creed Valhalla gibi sadece kayıtlı oyunlarda olduğunu söylüyor.

Sorunla ilgili gördüğümüz birkaç video klip bile benzer sorunu gösteriyor gibi görünmüyor: Bunlardan biri, diğeri eşleştirilirken fakat başarılı bir şekilde giriş gönderemiyor.

Yapmayan bir Xbox denetleyicisi için krallığım Rastgele kesilmez. pic.twitter.com/NBfubjWnC5

— Milton Allemand (@mjallemand) 31 Aralık 2020

imgur.com’daki gönderiyi görüntüleyin

Her iki durumda da, Microsoft bunu çözecek gibi görünüyor. Ve bir Windows PC’de Bluetooth üzerinden (bir Xbox konsolu yerine) oyun kumandası bağlantısı kesiliyorsa, bunun için zaten bir ayar olabilir. İndirebileceğiniz bir Windows Güncellemesi var.

Şirketin tam açıklaması:

Microsoft olarak bütün ürünlerimizi tedbirli kalite güvence testlerinden geçiriyoruz ve sağlamayı taahhüt ediyoruz eşsiz bir oyun deneyimine sahip müşteriler. Bazı oyuncuların yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandaları ile temas kesintileri yaşıyor olabileceğinin farkındayız ve ekiplerimiz gelecekteki bir güncellemeye dahil edilecek bir çözüm üzerinde aktif olarak çalışıyor. En iyi deneyim için, burada yayınlanan adımları izleyerek veya takviye için https://support.xbox.com adresini ziyaret ederek müşterileri en son denetleyici aygıt yazılımına güncellemelerini öneririz.

Comments
To Top