Haber

Microsoft Edge’in Android ile Masaüstü Arasında Geçmiş ve Sekmeleri Senkronize Etmek Mümkün Oluyor

Microsoft Edge'in Android ile Masaüstü Arasında Geçmiş ve Sekmeleri Senkronize Etmek Mümkün Oluyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge’de yeni bir nitelik kullanıma sundu. Bu bilhassa birlikte Edge kullanıcıları, uygulamanın masaüstü sürümüyle Android sürümünü, birbiriyle senkronize edilmiş bir şekilde kullanabilecekler.

Edge geliştiricilerinin hazırladığı yeni nitelik, ayrıca tarayıcı geçmişi ayrıca de sekmeler için kullanılabilecek. Yani bundan böyle ayrıca geçmişinize ayrıca de kaydettiğiniz simgelere, Android ile masaüstü sürüm üzerinden erişebileceksiniz. Fakat bu özellik şu an için beta sürümde. Yani kullanıcılar, bu özelliği deneyimlemek için kısa bir zaman daha beklemek durumundalar. Neyse oysa Microsoft, beta sürümlerinde test ettiği özellikleri birkaç gün hafta içinde kullanıma sunabiliyor.

Microsoft Edge’in yeni senkronizasyon özelliği işte böyle görünüyor

Microsoft Edge

Edge’in yeni beta sürümlerinde gözlemlenen bilgilere kadar kullanıma sunulacak özellik, fazlasıyla kolay bir kullanıma sahip olacak. Kullanıcılar, Ayarlar menüsüne bulunan “Senkronizasyon” daha alçak menüsünden, tarayıcı geçmişlerini eşitleyebilecekler. Bir defa yapılacak olan dengeleme işleminden sonradan kullanıcılar, tüm verilerine keza Android keza de masaüstü sürüm üzerinden erişme imkanı yakalayacaklar.

Aslına bakacak olursak Edge; şifrelerin, doldurma verilerinin ve koleksiyonlar gibi kullanıcılar için manâlı olan verilerin senkronize edilmesine de olanak tanıyor. Yeni nitelik, senkronizasyon işleminin kapsamının genişletilmesini sağlamış olacak. Tüm bunlara ek olarak şirket, yeni beta sürümlerde ödeme yöntemlerinin de senkronize edilmesine olanak tanımaya çalıştığını gösteriyor. Oysa bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Comments
To Top