Haber

Microsoft Edge’e İnternetteki İndirim Kuponlarını Otomatik Gösteren Bir Özellik Geldi

Microsoft Edge'e İnternetteki İndirim Kuponlarını Otomatik Gösteren Bir Özellik Geldi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, 2020 yılının başında kullanıma sunulan Chromium tabanlı Edge üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 1 ay önce alışveriş sitelerindeki fiyatların karşılaştırılmasını sağlayan yeni bir eklentiyle karşımıza çıkan Edge, bu kere de indirim kuponlarına doğrudan erişilmesini sağlayan yerleşik bir eklentiye kavuştu. Milyonlarca kullanıcı bu nitelik doğruca, yaklaşan indirim günlerinde ekstra indirimlerin sahibi olacak.

Microsoft, kullanıcılara daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için adres çubuğuna yeni bir buton ekledi. Bu butona tıklayan bir kullanıcı, incelemekte olduğu ürünün diğer satıcılardaki fiyatını görüntüleyebilecek. Keza Edge’in yeni kupon özelliği de bu buton yoluyla kullanılacak. Edge, eğer o site ya da mahsul için mevcut olan bir indirim kodu bulabilirse, bu kupon aracısız olarak kullanıcıya sunulup, ekstra indirim kazanılması sağlanacak. 

Edge’in yeni özelliği işte böyle görünüyor

Microsoft Edge

Aslına bakacak olursak, internet üzerinden aradığınız bir ürünün fiyatını kıyaslamanızı sağlayan üçüncü taraf eklentiler zaten mevcut. Benzer bir şekilde indirim kuponlarını belirten üçüncü taraf eklentiler de hali hazırda kullanılabiliyor. Microsoft, yaptığı son çalışmalarla üçüncü taraf eklentilere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmış olacak gibi görünüyor.

sırası gelmişken Microsoft, kendi arama motoru olan Bing için de yeni bir alışveriş portalı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, dünyanın dört bir yanından perakendecilere ulaşıp, indirimler ve çeşitli kampanyalar hakkında veri sahibi olabiliyorlar. Oysa size can sıkıcı bir haberdar etmek zorundayız. Bu özellikler ne yazık ancak şu lahza için, Türkiye’deki Edge kullanıcıları göre deneyimlenemiyor.

Comments
To Top