Haber

Microsoft Edge geçmişi ve sekme senkronizasyon özellikleri nihayet yayılmaya başlıyor

Microsoft Edge geçmişi ve sekme senkronizasyon özellikleri nihayet yayılmaya başlıyor

Microsoft nihayet Edge tarayıcısı için geçmiş ve sekme senkronizasyonu sunmaya başlıyor. İlk sürümünden bu yana yaklaşık bir yıl geçtikten sonradan, bazı Microsoft Edge kullanıcıları artık tarayıcılarında yer alan tam web geçmişini ve sekme senkronizasyon özelliklerini görüyor. Sunum aşamalıdır, oysa ayarlar> profiller> senkronizasyon’a gidip seçeneklerde “geçmiş” ve “açık sekmeleri” etkinleştirerek ülkenizde kullanılabilir olup olmadığını yoklama edebilirsiniz.

Hemen Şimdi her ülkenin ek senkronizasyon özelliklerine erişimi yoktur, ama Birleşik Krallık’ın ilk olarak geçmişi ve sekme senkronizasyonunu görecek birincil pazarlardan biri olduğunu anlıyoruz. Bu yeni özellikler, Edge kullanıcılarının ziyaret ettikleri tüm web sayfalarını ilave Windows 10 ya da macOS cihazlarıyla veya hatta iOS ve Android için Edge’in mobil sürümleriyle senkronize etmesine olasılık tanıyacak.

gerçi, geçmiş ve açık sekme özelliklerini manuel olarak etkinleştirmek için Edge’i kullandığınız tüm cihazlarda ayarlar bölümüne gitmeniz gerekecektir. Buna, açık sekmeleri ve geçmişi de açıp kapatmanız gereken mobil sürümler dahildir.

Microsoft, Edge’i ilk olarak 15 Ocak 2020’de pek çok kayda değer senkronizasyon seçeneği etkinleştirilmeden başlattı. Uzantı senkronizasyonu Mayıs ayında geldi ve Microsoft başlangıçta geçmiş ve sekme senkronizasyonunun yaz aylarında kullanıma sunulacağına söz verdi. Web geçmişi ve sekme senkronizasyonu, nihayet Kasım ayının sonlarında tarayıcının beta ve geliştirme kanallarında kullanıma sunulmaya başladı ve derhal kararlı kanalda görünüyor.

Microsoft, Edge’i ahenkli olarak geliştirmeye devam ediyor ve son zamanlarda doğrusu yardımsever bir ekran görüntüsü arabulucu ve bir fiyat kıyas özelliği ekliyor. Edge hem yakında düşey sekmeler ve yeni şifre ihlali bildirimleriyle güncellenecek.

Comments
To Top